Ціна на картоплю в Україні зростає через різні чинники, у тому числі високий попит та скорочення пропозиції на ринку. Це дозволило фермерам підвищити ціни на картопляну продукцію. Великі оптові компанії та роздрібні супермаркети активно закуповують картоплю для заповнення своїх складів та задоволення поточних потреб продажу, що сприяє зростанню цін.

Про це повідомляє «focus»

Наразі якісна картопля продається за ціною від 8 до 12 гривень за кілограм (приблизно $0,22-$0,33 за кілограм). Це відображає середнє зростання приблизно на 17% порівняно з кінцем попереднього робочого тижня.

На зростання цін впливають кілька факторів:

Високий попит.

Популярні статті зараз

Бугрова вимагають звільнити з посади ректора: скандальні закупівлі урвали терпець

Запити від податкової: на українців чекають штрафи до 35 тисяч гривень

"Снова соблазняет, пошлость": "Холостячка" Злата Огневич облапала свои соски, торчащие из-под платья

Огромная кость торчит: Волочкова обложилась цветами и сняла пуанты – зрелище жалкое, лучше б на шпагат села

Все новости

Підвищений попит на картопля є важливим чинником зростання цін.

Скорочення пропозиції.

Пропозиція картоплі на ринку знижується, оскільки в більшості регіонів країни сезон збирання врожаю добігає кінця.

Виробники обмежують продаж.

Овощной рынок. Фото: скриншот Youtube-видео
Овощной рынок. Фото: скриншот Youtube-видео

Багато великих виробників картоплі стримують продаж своєї продукції, що ще більше сприяє підвищенню цін. Частково таке припинення поставок пов'язане з вищим відсотком некондиційної продукції, непридатною для тривалого зберігання цього сезону.

"Також більшість великих виробників продовжують стримувати продажі картоплі, що зі свого боку лише підстьобує зростання цін у цьому сегменті. За словами самих фермерів, цього сезону дуже високий відсоток некондиційної продукції, яка не годиться до закладки на тривале зберігання", - йдеться в публікації.

Експерти зазначають, що поточні ціни на картоплю в Україні в середньому приблизно на 46% вищі порівняно з аналогічним періодом 2022 року. Багато виробників не планують знижувати ціни на якісну картоплю; більше, деякі мають намір продовжувати підвищувати ціни.

Зростання цін характерне для осінньо-зимового періоду, починаючи з групи овочів, оскільки фермерам часто доводиться зберігати продукцію через погодні умови. Це зберігання та баланс попиту та пропозиції на ринку відіграють роль у формуванні цін на картоплю та інші овочі у цей період.

Нагадаємо, на межі виживання: в Україні склався плачевний сценарій

Раніше «Акценти» повідомляли, терміново робіть запаси: життєво важливі продукти стануть менш доступними

Як повідомляли «Акценти», ПриватБанк роздасть українцям під 7 тисяч гривень: кого і як потішать