Ціни на деякі продукти харчування в Україні вже зросли через сезонні фактори, зокрема через скорочення постачань та збільшення енергоспоживання під час складування. Хоча овочі та яйця є основними порушеними категоріями, деякі зернові та фрукти також можуть подорожчати залежно від кон'юнктури міжнародного ринку.
Цю інформацію розмістили на сайті "agronews", посилаючись на думку експерта УКАБ Максима Гопки.
Овочі та фрукти.
Аналітики прогнозують, що вартість деяких овочів, таких як цибуля, морква та капуста, знизиться найближчими тижнями. Нинішнього року в Україні був великий урожай овочів, а поточний етап передбачає реалізацію продукції середньої якості. Імпортна продукція може надійти на ринок з нового року.
Мінус сотні мільйонів у бюджеті країни: правоохоронці розслідують, як нардеп Шаповалов допомагав бізнес-партнеру ухилятися від податків
Повістки поштою: коли чекати листа від ТЦК, хто визначає адресатів
Як головний поліцейський Волині Крошко "крошки" збирав під час війни
Вот это гибкость: Тина Кароль показала необычную позу в постели, Дан Балан оценил бы
Яйця.
Ціна на яйця зросла минулого року через такі фактори, як руйнування птахоферми та енергетична криза. Хоча птахівництво знаходиться на підйомі, на ціни на яйця можуть вплинути кілька факторів, у тому числі скорочення пропозиції приватних ферм на ринку і великомасштабний експорт яєць, що триває, до Європейського Союзу. Яйця можуть залишатися відносно дорогими, потенційно досягаючи середньої ціни 60-70 гривень до кінця року.
Зернові.
Ціни на гречку цього року впали майже вдвічі через збільшення її вирощування. Рекордні посівні площі та врожаї гречки в Україні сприяли зниженню цін. Проте ціни на рис можуть зрости через скорочення місцевого виробництва та обмеження міжнародних поставок, причому потенційне підвищення очікується не раніше середини зими.
М'ясо.
Найближчого місяця на ринку м'яса істотних змін не очікується. Ціни на свинину протягом року трохи зросли, тоді як ціни на яловичину стабільні. Ціни на курку знизилися через зниження витрат на корм, але у листопаді можливе невелике зростання через витрати на електроенергію.
“Що стосується курятини, то зерно та протеїнові компоненти також знизилися в ціні, що суттєво впливає на собівартість. 60-70% у структурі собівартості займають корми. Тому на курятину ціни суттєво просіли. І в загальній картині можна сказати, що найближчого місяця ми істотних змін на м'ясо не будемо. Але я думаю, що у листопаді ціни можуть збільшитись шляхом витрат на електроенергію. Загалом до 5% поточної ціни”, – каже експерт.
Нагадаємо, божественні умови для українських біженців: які країни надають неймовірну допомогу
Раніше «Акценти» повідомляли, довгоочікувані надбавки до пенсії: виплати зростуть уже у листопаді. Названо суми
Як повідомляли «Акценти», на межі виживання: в Україні склався плачевний сценарій