Голова комітету з аграрної та земельної політики Олександр Гайду зазначив, що найближчим часом подорожчати може низка продуктів харчування, зокрема овочів, фруктів та молочних продуктів. Ця тенденція зазвичай проявляється в осінній сезон, коли холодна погода потребує зберігання продукції у спеціалізованих приміщеннях. Зберігання продукції таким чином призводить до збільшення виробничих витрат і скорочення поставок, оскільки ферми, які мають складські приміщення або не мають, коригують свою стратегію продажів.

Відповідну публікацію оприлюднили на сайті «rada.gov.ua»

Гайду прогнозує, що ціни на овочі та фрукти поступово збільшуватимуться на 5-10% щомісяця, тоді як ціни на молочні продукти можуть зрости помірніше - на 3-5%. Крім того, він очікує на суттєве подорожчання курячих яєць у зимовий період: ціна потенційно може досягти 75 гривень за десяток.

Продукты питания. Фото: скриншот YouTube
Продукты питания. Фото: скриншот YouTube

Незважаючи на очікуване підвищення цін, Гайду зазначає, що восени 2023 року багато продуктів все одно будуть дешевшими порівняно з попереднім роком. Наприклад, ціна на гречку знизилася більш ніж на 50%, частково завдяки рекордному врожаю гречки, який, як очікується, сприятиме зниженню цін на зернові. Таке поєднання коливань цін відображає складність ціноутворення на продукти харчування в Україні та наголошує на важливості того, щоб споживачі вдумливо орієнтувалися у цих змінах.

Популярні статті зараз

Від м’яса та чагарників до будівництва об’єктів. За які такі "заслуги"?

Залишився тиждень: українці зобов'язані сплатити податок на квартири

Запити від податкової: на українців чекають штрафи до 35 тисяч гривень

У мережі випливло відео "сходки" з народним депутатом Едуардом Прощуком: лазня, горілка, бандитський стиль

Все новости

Нагадаємо, українцям безкоштовно встановлюють двозонні лічильники: хто зекономить на електроенергії

Раніше «Акценти» повідомляли, що перерахунок важливого податку: скільки українці платитимуть за свої ж квартири.

Як повідомляли «Акценти», пенсії підвищать одразу кільком категоріям: хто і скільки отримає