В Україні зміни у пенсійних вимогах набудуть чинності з 1 січня. Для своєчасного отримання пенсійних виплат фізичним особам тепер знадобиться на 12 місяців більше, ніж у вимогах 2023 року.

Про це повідомляє видання «obozrevatel»

Спочатку встановлений у 2017 році поступове збільшення пенсійних критеріїв зазнало значних змін через пандемію та продовження війни, що поставило перед багатьма громадянами проблеми з виконанням оновлених вимог.

Із січня українці мають нагромадити 31 рік трудового стажу для своєчасного виходу на пенсію. Хоча поточний середній стаж становить 32 роки, майбутнє збільшення стажу створить труднощі деяких осіб. Особи з досвідом від 15 до 21 року матимуть право на пенсії у 65 років, а люди з досвідом від 21 до 31 року – у 63 роки, що створює потенційні труднощі.

Лідія Ткаченко, старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень, виступає за справедливіший підхід — підвищення пенсійного віку для всіх замість запровадження особливих умов.

Популярні статті зараз

Розкрадання, корупція та аморальна поведінка: Зеленський відповів про петицію щодо звільнення Бугрова

У Кременчуцькій міській раді гадають, як вкрасти бюджетні кошти

Церква забороняє: в які дні не можна пекти Паски, названі сприятливі дати

"Творить всяку дичину": голий син голови Черкаської ОВА тусить у Парижі, поки його батька звинувачують у корупції

Все новости

Ідею збільшення вимог до стажу роботи було прийнято у 2017 році, коли МВФ закликав внести корективи для пенсіонерів, наголосивши на стажі роботи, а не на пенсійному віці.

Поетапний процес підвищення вимог розпочався у 2017 році, згідно з прогнозами, до 2027 року лише 55% українців зможуть вийти на пенсію вчасно у 60 років. Виникли непередбачені проблеми, включаючи пандемію, обов'язковий карантин та повномасштабну війну.

Мільйони українців зіткнулися із втратою роботи та економічними труднощами, що вплинуло на їхню здатність відраховувати кошти до Пенсійного фонду та накопичувати необхідний досвід роботи.

За оцінками МВФ, щонайменше 2 мільйони біженців можуть не повернутися до України, що ще більше ускладнить демографічну ситуацію. Необхідність збільшення фінансової підтримки пенсіонерів чинить тиск на рішення дефіциту Пенсійного фонду, що зростає.

Перспектива підвищення пенсійного віку стає можливим рішенням, що дозволяє збалансувати демографічні проблеми, хоча рішення можуть ухвалюватися після війни.

Щоб орієнтуватися у цьому мінливому ландшафті, життєво важливе значення мають створення умов для працевлаштування українців віком від 60 років, боротьба з віковою дискримінацією та сприяння активному внеску працівників. Незважаючи на зусилля щодо посилення правил, нинішній середній пенсійний вік в Україні з урахуванням пільгових категорій становить лише 53,8 року.

На тлі старіння населення та скорочення робочої сили під час війни вирішення цих проблем стає вирішальним для стійкості Пенсійного фонду. Законодавчі ініціативи, подібні до європейських країн, які підвищують пенсійний вік до 65 років, можуть стати предметом розгляду для України у повоєнному сценарії.

Нагадаємо, "копняк" від YASNO на Новий рік: нові тарифи за кілька тижнів

Раніше «Акценти» повідомляли, цього вже не зупинити: життєво важливий продукт стане не по кишені

Як повідомляли «Акценти», "на посаду президента": Андрій Шевченко прийняв рішення балотуватися