Блокування польськими перевізниками кордону з Україною вплинуло на логістику та вартість автогазу.

Це також може призвести до зростання цін на деякі товари в українських магазинах.

За словами представників мережі магазинів АТБ, як повідомляє УНІАН, через обмеження руху на польському кордоні утворилися черги на інших пунктах переходу, включаючи Венгрію та Словаччину. Це викликало затримки в доставці товарів від європейських виробників і збільшило вартість автомобільного транспорту, що може спричинити підвищення цін та зменшення пропозицій для українських споживачів.

Светлана Литвина, аналітикиня Українського клубу аграрного бизнесу, вважає, що не дивлячись на ризики дефіциту деяких імпортних товарів, серйозної загрози продовольчій безпеці України поки що немає.

Україна виробляє більшість харчових продуктів самостійно. Вона згадує, що в минулому році Україна мала потребу в деяких видах овочів через оккупацію південних територій, але цього року проблему вирішили за рахунок вирощування цих овочів на території всієї країни.

Популярні статті зараз

"Характерник" та "Сікач": українці створюють свою бронетехнику на західний манер

Чи зливає ПриватБанк дані ТЦК: фінустанова надала відповідь і шокувала користувачів

Борги з комуналки зламають життя мільйонів: заборони, арешти та конфіскації

Лилия Ребрик оголила свое тело, приспустив халатик: "На ночь обязательно.."

Все новости

Попри це, тривалість блокади границь може вплинути на продовольчу безпеку в майбутньому, хоча й не призведе до різкого зростання цін для кінцевих споживачів. Україна має альтернативні шляхи імпорту, включаючи залізничний транспорт та морські поставки через тимчасовий зерновий коридор.