Україна планує до 2025 року запровадити нову накопичувальну пенсійну систему на додаток до існуючого базового рівня солідарності та добровільного пенсійного страхування. Нова система вимагатиме обов'язкових внесків як з боку роботодавців, так і з боку працівників з метою накопичення заощаджень для виходу на пенсію.

Однак запровадження такої системи стикається з труднощами, зумовленими економічними та адміністративними факторами, і експерти ставляться до її впровадження з обережністю.

Про це повідомляє видання «24tv»

Ключові моменти щодо пенсійної системи України та пропонованої накопичувальної пенсійної системи:

Нині в Україні існує два рівні пенсійного страхування – базова солідарна система та добровільне пенсійне страхування.

Популярні статті зараз

Микола Томенко пояснив, хто захищає "малоросійський світ" у воюючій Україні

Блекаут повертається? Маса українців залишилася без світла, чого чекати і до чого готуватися

Просідання цін: традиційний український борщ стає дешевшим

Бренді та вино з лохини: українські фермери вийшли на новий рівень переробки ягід

Все новости

Основною та основною системою в Україні є система солідарності, за якої працюючі люди та їхні роботодавці вносять внески до Пенсійного фонду, який підтримує нинішніх пенсіонерів.

З 2005 року в Україні дозволено добровільне накопичення пенсійних накопичень, за якого громадяни можуть добровільно вносити вклади у свої пенсійні накопичення.

Уряд працює над запуском обов'язкової накопичувальної пенсійної системи, за якої певний відсоток зарплати працівника буде відраховуватись щомісяця на окремий рахунок, керований операторами пенсійних фондів або банків.

Експерти виділили кілька проблем та ризиків, пов'язаних із запровадженням обов'язкової накопичувальної пенсійної системи в Україні:

Накопичувальні системи успішні при стабільному економічному розвитку та збільшенні доходів населення. Українська економіка стикається з ризиками через війну та важку економічну кризу.

Успіх такої системи залежить від високої прибутковості ощадних рахунків, яка зазвичай як мінімум на 3% вища за середній рівень. Економічна ситуація в Україні та рівень інфляції можуть вплинути на ефективність таких заощаджень.

Адміністративні витрати на експлуатацію накопичувальної системи мають бути низькими (близько 1-1,5%). Високі адміністративні витрати призвели до проблем в інших країнах, і це може бути неможливим у нинішньому економічному стані України.

Приклади таких країн, як Польща, Чехія, Угорщина, Аргентина та Чилі, показують, що накопичувальні пенсійні системи зіткнулися з проблемами та високими адміністративними витратами, що призвело до незадовільних результатів для вкладників.

Українці зазвичай можуть вийти на пенсію після досягнення не менше ніж 30 років страхового стажу після досягнення 60-річного віку. Існують варіанти дострокового виходу на пенсію для окремих категорій громадян, наприклад, осіб із особливими захворюваннями чи учасників ліквідації наслідків Чорнобильської ядерної катастрофи.

Станом на 2023 рік більшість українських пенсіонерів отримуватимуть пенсії у розмірі від 2000 до 3000 гривень. Перерахунок пенсійних виплат очікується 2024 року.

Введение обязательной накопительной пенсионной системы в Украине сталкивается с экономическими и административными проблемами, которые необходимо тщательно решать.

Напомним, срочно делайте запасы: жизненно важные продукты станут менее доступными

Раннее «Акценты» сообщали, готовьтесь к новому налогу: залезут в карманы обычного народа

Как сообщали «Акценты», стабильная пенсия от 5 тысяч гривен – реальность или миф? Как получать такие выплаты