Під час війни в Україні деяким пенсіонерам тимчасово призупинили виплату пенсій через різні чинники, такі як зміна місця проживання, переїзд у безпечніші регіони країни або повний виїзд із країни. У багатьох людей похилого віку ці збої викликали замішання і занепокоєння щодо стану їх пенсійних виплат. Заступник міністра соціальної політики Дар'я Марчак надала інформацію про те, чому можна зупинити виплату пенсій та як її відновити.

Про це повідомляє «agronews»

Пенсійні виплати можна припинити, якщо пенсіонер не отримував пенсію протягом шести місяців. Така ситуація може виникнути, якщо пенсіонер не вимагав пенсію в Укрпошті більше 180 днів або не знімав гроші з пенсійної картки. Важливо відзначити, що ця політика діє вже багато років і є стандартною практикою у сфері адміністрування соціальних допомог та пенсій, а не новим заходом, запровадженим під час конфлікту.

Марчак наголосила, що уряд активно працює над спрощенням та удосконаленням цього механізму, особливо для громадян, які перебувають за кордоном або живуть у постраждалих від війни районах та стикаються з проблемами при отриманні пенсій. Важливо відзначити, що як тільки пенсіонер звернеться до Пенсійного фонду, його пенсійні виплати будуть відновлені.

“Насправді механізм працює вже давно, багато років, і це постійна практика того, як працює система соціальних виплат і пенсій. А зараз ми навпаки працюємо над тим, щоб послабити та зробити цей механізм більш простим та адаптованим для громадян, які перебувають за кордоном чи в зоні бойових дій, і мають проблеми з реалізацією цього механізму”, – поділилася чиновниця.

Популярні статті зараз

Бугрова вимагають звільнити з посади ректора: скандальні закупівлі урвали терпець

Україна зазнає важких втрат для довкілля: Держекоінспекція оновила інфографіку шкоди агресії рф

Борги з комуналки зламають життя мільйонів: заборони, арешти та конфіскації

На українців чекають жорсткі зміни: можуть скасувати з 1 липня

Все новости

Пенсіонери: скрін з відео
Пенсіонери: скрін з відео

Для відновлення пенсійних виплат пенсіонери можуть пройти процедуру фізичної ідентифікації, яку можна здійснити у різний спосіб:

Відвідування ПФУ або банку з документами, що засвідчують особу та право на пенсію.

Проходить відеоідентифікацію у Пенсійному фонді.

Надсилання листа до Пенсійного фонду.

С помощью портала «Дія. Підпис».

Пенсіонери, які тимчасово проживають за кордоном, можуть звернутися до консульства з необхідними документами для посвідчення особи. Однак, щоб уникнути необхідності додаткових процедур, бажано вчасно знімати гроші з пенсійної картки або здійснювати регулярні грошові перекази, наприклад, оплату рахунків за комунальні послуги чи грошові перекази, щоб картка залишалася активною. Таким чином, пенсіонери матимуть змогу забезпечити безперебійне отримання пенсійних виплат.

Нагадаємо, все дуже серйозно: багатьох українців позбавлять статусу ВПО. Допомоги не буде

Раніше «Акценти» повідомляли, надважлива заява Залужного: чи буде кардинальне посилення мобілізації

Як повідомляли «Акценти», цього ще не вистачало: пішло вибухове зростання цін на базовий продукт