Цього року в Україні існує можливість зміни тарифів на житлово-комунальні послуги, і експерти-економісти розмірковують про те, якими могли б бути фактичні ціни, якби уряд не втрутився в контроль над інфляцією на початку повномасштабної війни.

Про це повідомляє видання «novyny.live»

Хоча Кабінет міністрів заборонив підвищення тарифів до закінчення військового стану, важливо зазначити, що ціни все ще можуть зрости.

За словами експерта у сфері ЖКГ Тетяни Бойко, тарифи зараз перебувають на надзвичайно низькому рівні. Якби вони відображали ринкові умови, деякі тарифи довелося б підвищити.

Вартість природного газу очікується на рівні 10–12 гривень за кубометр. Проте «Нафтогаз», який обслуговує 98% споживачів, наразі стягує 7,96 гривні. "Нафтогаз" також виступає "постачальником останньої інстанції".

Популярні статті зараз

Микола Томенко вказав на приватний університет Ківалова як головну кузню майбутніх прокурорів та слідчих: "Погоджено і затверджено МОН?"

Нові «договорняки» ДСНС в Переяслав-Хмельницькому по «схематозу» впровадження систем оповіщення

Віталій Хомутиннік: кримінальний шлях до успіху стартапера та олігарха

Володимир Манукян: як кримінальний авторитет часів Януковича побудував бізнес на спекуляції та вимаганні

Все новости

Очікується, що ціни на електроенергію зростуть удвічі з нинішніх 2,64 гривні за кіловат до приблизно 5-7 гривень за кіловат. Таке збільшення пояснюється значними збитками, завданими вітчизняній енергетичній системі.

Комуналка: скрін з відео
Комуналка: скрін з відео

За прогнозами вартість холодної води зросте на 50%, а ціни на гарячу воду можуть зрости як мінімум на 70%.

На початку осені 2023 року США надали Україні рекомендації, закликаючи до лібералізації тарифів на електроенергію та газ. Було висловлено припущення, що знадобиться рік, щоб привести ціни у відповідність до ринкового рівня.

У відповідь український уряд заявив, що розгляне можливість ухвалення таких рішень з упором на забезпечення адекватного надання житлових субсидій, як заявили у Мінсоцполітики.

Важливо пам'ятати, що зміни тарифів на комунальні послуги можуть істотно вплинути на вартість життя людей в Україні, і ці рішення часто мають складні економічні та соціальні наслідки.

Нагадаємо, найпотужніше підвищення пенсії: кому доплатять 2700 гривень.

Раніше «Акценти» повідомляли, що в Україні ввели в обіг нову монету: який номінал і як вона виглядає

Як повідомляли «Акценти», ось це поворот: українці тепер купуватимуть квартири за новими правилами