Національний банк України презентував нову пам'ятну монету номіналом 10 гривень, присвячену Дню української літератури та мови. Монета під назвою «Українська мова» виготовлена ​​зі срібла 925 проби, важить 31,1 грама, як оздоблювальний елемент використано місцеве позолота.

Має діаметр 38,6 мм і входить до серії «Духовні скарби України». На аверсі монети зображено стилізовану букву «Ї» з солов'ям, а на реверсі зображено стилізовану композицію літер українського алфавіту.

Цю публікацію розмістили на порталі «today»

Випуск цієї монети на тему української мови є пошаною значенню мови в історії, культурі та ідентичності України. Він наголошує на ролі української мови як символу єдності та свободи, особливо в поворотні моменти історії країни.

"Ми - українці, наша мова - українська! Мова - це частина нашого генетичного коду. У ньому надбання поколінь, сучасність і послання для українців, які житимуть після нас. Нація живе, поки вона об'єднана мовою. Поки жива мова в устах народу, доти живий і сам народ", - заявив заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.

Популярні статті зараз

Ростислав Ручко: чому немає управи на власника скандального клубу Boho

На українців чекають жорсткі зміни: можуть скасувати з 1 липня

Зеленський підписав новий закон про пенсії для українців: що змінилося та чого очікувати

Блекаут неминучий? Українців готують до відключень від світла

Все новости

Нова монета
Нова монета

Дизайн монети створили художники Олександр Харук, Володимир Таран та Сергій Харук. Монета має обмежений тираж у 5 000 екземплярів та випущена 27 жовтня. Монету номіналом 5 гривень аналогічної тематики також заплановано до випуску у листопаді тиражем до 75 000 екземплярів.

Нову монету номіналом 10 гривень можна придбати в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку України, а з листопада її також можна буде придбати у банках-дистриб'юторах, серед яких ПриватБанк, РАДАБАНК, Укргазбанк та ТАСКОМБАНК.

Монета – це особлива данина поваги до української мови та її ролі в історії та культурній спадщині країни.

Нагадаємо, ця країна обожнює українців: потужно посилить допомогу та виплати біженцям

Раніше «Акценти» повідомляли, що нараховують пеню за комунальні борги: що робити, якщо капають "хвости"

Як повідомляли «Акценти», на носі потужний перерахунок пенсій: декому додадуть кілька тисяч до виплат