Пропонований законопроект № 10166, внесений українськими законодавцями Данилом Гетьманцевим та Ярославом Железняком, спрямований на оподаткування різних форм неповної зайнятості та введення податку у розмірі 6% для самозайнятих осіб, які займаються різними видами діяльності, такими як кур'єрські послуги, водіння таксі, фотографія, та перукарські послуги.

Відповідну публікацію розмістили на сайті «gazeta»

Цей законопроект включає перелік із 20 різних видів роботи за сумісництвом. Якщо отриманий протягом року дохід перевищує 153-кратную мінімальну заробітну плату, до суми перевищення застосовується ставка податку розмірі 18%.

Основна мета цієї пропозиції — спонукати понад 500 000 самозайнятих українців декларувати свої нерегулярні доходи без необхідності офіційної реєстрації як підприємців (ФОП). Прихильники стверджують, що таке спрощене оподаткування призведе до додаткових річних надходжень до державного бюджету до 10 мільярдів гривень.

Одним із ключових положень цієї пропозиції є те, що всі онлайн-платформи, у тому числі «Кабанчик», Glovo та Uber, будуть зобов'язані автоматично передавати дані до податкових органів. Цей захід покликаний забезпечити дотримання податкового законодавства особам, які працюють за сумісництвом.

Популярні статті зараз

"Хлопчик" або "дівчинка"? Як вибрати найсмачніший оселедець до свят

Бійця, який втратив ноги, відмовились селити у квартиру: "Не хочу, щоб жив інвалід"

ОПЗЖ пішло в контрнаступ: кияни будуть платити доньці Бойка за користування картками

Володимир Манукян: як кримінальний авторитет часів Януковича побудував бізнес на спекуляції та вимаганні

Все новости

"Всі онлайн-платформи - від Kabanchik до Glovo і Uber - змусять автоматизовано надавати дані до податкової".

Цей законопроект є другою спробою введення подібних норм, попередній законопроект № 8143 також порушував аналогічні питання. Нинішня пропозиція перебуває на розгляді Верховної Ради.

Новые налоги. Фото: скриншот YouTube-видео.
Новые налоги. Фото: скриншот YouTube-видео.

Важливо відзначити, що цей крок є відходом від неофіційного соціального контракту в Україні, де уряд зазвичай уникав оподаткування дрібних отримувачів доходів, а особи, які працюють неповний робочий день, часто залишалися без регулювання.

Запропонований закон кидає виклик цьому статус-кво, прагнучи збільшити державні доходи за рахунок оподаткування такої діяльності, яка раніше ігнорувалась.

«До недавнього часу в Україні діяв негласний соціальний договір, за яким влада не "тирала дрібниці" по кишенях населення, а народ поблажливо ставився до "пустощів" можновладців».

У відповідь на цю пропозицію прозвучали заклики ухвалити зустрічний законопроект, який зобов'язував би державних чиновників декларувати та сплачувати податки з будь-яких незадекларованих доходів чи прихованого майна.

Це потенційно могло б принести більше прибутків до державного бюджету з акцентом на чиновників, які можуть займатися корупційною діяльністю чи ухилятися від сплати податків.

Нагадаємо, роздадуть безкоштовно ноутбуки та планшети: хто отримає насамперед

Раніше «Акценти» повідомляли, що українці, які втекли від війни за кордон, отримали несподівану заяву: доведеться платити

Як повідомляли «Акценти», у чиновників напружилися сідниці: настають революційні зміни