Оскільки Україна стикається з різними економічними проблемами, включаючи інфляцію та поточну ситуацію на фронті, очікується, що ціни на деякі ключові продукти харчування зростуть.
Про це пише портал «kontrakty»
«Традиційно восени починає зростати ціна овочів та фруктів, адже під час холодів їх потрібно зберігати у спеціалізованих сховищах. Це призводить до зростання собівартості виробництва та зменшення пропозиції, тому що господарства, які не мають таких сховищ, намагаються до початку холодів реалізувати свою продукцію, а господарства, в яких є склади, намагаються "розтягнути" реалізацію до початку літа, коли ціна буде вищою», - каже голова парламентського комітету з аграрної та земельної політики Олександр Гайду.
Овочі та фрукти.
Мінус сотні мільйонів у бюджеті країни: правоохоронці розслідують, як нардеп Шаповалов допомагав бізнес-партнеру ухилятися від податків
Налагодили ласу схему: як пилять державні гроші у Вишневій міській раді
Головний "захисник" ветеранів Сергій Куніцин – суцільний скандал: розкішні готелі Європи, діаманти, рейдерство будинків і несплата аліментів
Дуже татуйована бабуся роздяглася до трусів, щоб показати, на що вона витратила понад мільйон гривень
Очікується, що ціни на овочі та фрукти поступово збільшуватимуться на 5-10% щомісяця. Це пов'язано з необхідністю спеціалізованого зберігання у холодну погоду, що здорожує виробництво та знижує пропозицію.
Молочні продукти.
Очікується, що вартість молочних продуктів також зросте, хоч і не критично, за очікуваного зростання цін на 3-5%.
Курячі яйця.
Курячі яйця, за прогнозами, стануть рекордсменами щодо зростання цін, особливо перед новорічними святами, коли вони можуть досягти позначки 75 гривень за дюжину.
«Велика частка яєць в Україні виробляється саме у невеликих господарствах. Зараз ми перебуваємо в точці, коли зменшується пропозиція від домогосподарств і ціна починає підніматися нагору. Тому велика ймовірність того, що до новорічних свят ціни досягнуть показника минулого року, коли яйця на полицях коштували близько 75 грн за десяток», – пояснили у Комітеті з аграрної та земельної політики
Яблука, виноград, апельсини, банани.
Ціни на ці фрукти можуть зрости: за оцінками ціни до 20 гривень за кілограм на яблука, до 100 гривень за кілограм на виноград, до 80 гривень за кілограм на апельсини, до 80 гривень за кілограм на апельсини. Банани 50 гривень за кілограм.
Капуста, буряк, цибуля, морква та картопля.
Очікується, що ці овочі також стануть дорожчими, з потенційним зростанням цін на 12-15%.
М'ясо та птах.
Ціни на м'ясо та птицю вже зросли на 10%, при цьому до кінця осені прогнозується зростання на 5%. Це пояснюється браком ресурсів та залежністю від імпорту.
"Україна втратила селекційно-племінну роботу, знищено 16 породних ліній у свинарстві та ВРХ, відчутно повну залежність від імпорту", - каже радник директора з агропромислового комплексу оптового ринку сільськогосподарської продукції "Шувар" у Львові Іван Стефанішин.
Борошно та крупи.
Очікується, що ціни на хліб зростуть через зростання вартості борошна та скорочення використання добрив та засобів захисту сільськогосподарських культур від шкідників.
"Хліб найближчим часом зросте в ціні, вже пішла конкуренція за якісне борошно. Далі воно посилюватиметься", - повідомив аналітик Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Валентин Литвинов.
Незважаючи на очікуване зростання цін, важливо відзначити, що більшість продуктів, за прогнозами, як і раніше, коштуватимуть менше, ніж у попередньому році.
Нагадаємо, найкращий напій на зиму: як приготувати найсмачніший "аромат осені" для здоров'я
Раніше «Акценти» повідомляли, ця країна обожнює українців: потужно посилить допомогу та виплати біженцям
Як повідомляли «Акценти», нараховують пеню за комунальні борги: що робити, якщо капають "хвости"