Згідно з ухвалою уряду України вимушеним переселенцям виплачуються щомісяця виплати на проживання. Стало відомо, який розмір допомоги сплачується.

З 1 серпня поточного року ряду внутрішньо переміщених осіб (ВПО) автоматично продовжили фінансову допомогу на 6 місяців.

З 1 вересня такі виплати скасували тим, чиє майнове становище дозволяє без допомоги держави проводити великі витрати.

Також змінилися терміни виплат, тепер держава ВПО фінансує допомогу двічі на місяць — до 15 та 28 числа. Йдеться про такі суми:

  • 2000 грн. на дорослих громадян;
  • 3000 грн на дітей та людям з інвалідністю.

Вказується, що якщо виплати не прийшли і затримка вже становить більше місяця, тоді причиною можуть бути технічні проблеми та їх треба якнайшвидше прибрати.

Популярні статті зараз

Після Вишневого пішли за Краматорськом: як продовжують розкрадати кошти

Власник онлайн-казино VBET Віген Бадалян співпрацює з російською 1xbet? Блогер навів приклад

Нова масова гуманітарна допомога: як отримати незалежно від статусу та місця проживання

Світ попрощався із заслуженим працівником культури України з Книги рекордів Гіннеса: його роботи прикрашають Київ

Все новости

Після 15 серпня 2023 року виплати скасували тим українцям, які придбали, як з'ясувалося за підсумками верифікації, нове авто, нерухоме майно від 100 тис. грн., цінні папери, іноземну валюту, має власне житло та інше.

При цьому надання допомоги не залежить від того, працевлаштований чи ні вимушений переселенець, від наявності джерел доходу та заощаджень, стану здоров'я та інше.

У правилах не зазначено, що ВПО можуть купити в кредит або в борг те чи інше майно. Але при цьому виплати можна втратити у разі здійснення дорогої покупки на суму понад 100 тис. грн. Наприклад, при покупці побутової техніки до будинку замість знищеної.

Слід зазначити, що з наступного місяця — 1 листопада виплати вже почнуть виплачувати не кожного члена сім'ї, але в сім'ю.

Наступного року, можливо, розмір виплати підвищать. Поки чиновники ще не ухвалили держбюджет на 2024 рік, розглядається його проект.