Вирощування часнику з повітряних цибулин стає привабливим та прибутковим бізнесом в Україні, особливо у віддалених селах з обмеженими можливостями працевлаштування. За початкових інвестицій у насіннєвий матеріал у розмірі 45 000 гривень фермери можуть отримати значний дохід, що робить його найважливішим джерелом доходу для регіонів, де немає альтернативних варіантів працевлаштування. Дворічний цикл вирощування часнику з повітряних цибулин вважається набагато вигіднішим за традиційні способи.

Про це пише "gazeta-fp"

У той час як Україна стикається з проблемами через окупацію південних регіонів та обмежену механізацію вирощування часнику, використання технології повітряних цибулин змінює ситуацію. Європейські країни вже багато років використовують технологію повітряних цибулин для вирощування часнику, що є більш прибутковим методом, порівняно з традиційною посадкою одного зубка. Хоча в Україні немає механізованих комбайнів для збирання часнику, запровадження цієї технології дозволяє зробити виробництво більш рентабельним.

"Ринку часнику як не було, так і немає. Багато хто намагався займатися і розчарувався в культурі, оскільки вирощування починалося з дорогого посівного матеріалу: зубчиків часнику, однозубки або зубків. Тому посівний матеріал становив близько половини собівартості виробництва, це дуже великі початкові витрати. тому ж, якщо погода несприятлива, багато бур'янів, то врожай низький — прибуток практично нульовий", — розповідає Андрій Аксюта.

Насіннєве підприємство ТОВ «Анука» є ключовим гравцем у просуванні вирощування повітряно-цибулинного часнику в Україні. Вони пропонують фермерам насіння для вирощування повітряних цибулин, а також надають технології та агрономічну підтримку, щоб забезпечити успішне та прибуткове вирощування часнику. Компанія також купує зубчики та головки часнику у фермерів, забезпечуючи надійний ринок для своєї продукції.

Популярні статті зараз

Колишня дружба, російський паспорт, та безвілля у столичній висотці: історія однієї війни не на полі бою

«Договорняки» ПРАТ «ДІПРОЗВ'ЯЗОК» з ДСНС по схематозу впровадження системи оповіщення

Справи погані: скільки дронів розробляє РФ порівняно з Україною

Зеленський підписав новий закон про пенсії для українців: що змінилося та чого очікувати

Все новости

Чеснок. Фото: скриншот YouTube-видео.
Чеснок. Фото: скриншот YouTube-видео.

"У таких районах як Ізмаїл, Рені кліматичні умови дозволяють вирощувати з повітряних бульбашок часник відразу головками, минаючи однозубку", - додає він.

Умови України, особливо на півдні, є сприятливими для вирощування часнику з повітряних цибулин. Директор ТОВ «Анука» Андрій Аксюта припускає, що диверсифікація виробництва часнику за рахунок вирощування як зубчиків, так і головок часнику може допомогти знизити ризики та підвищити прибуток.

"За 1-2 роки можна буде зробити підсумки, калькуляцію та зрозуміти, як це потрібно масштабувати", - зазначає Андрій Аксюта.

В Україні окремі зубчики зазвичай дорожчі за головки часнику. Застосовуючи технологію повітряних ламп, фермери отримують можливість виробляти більший обсяг окремих зубчиків, які мають великий попит і забезпечують більшу прибутковість.

Рекомендується починати з поля площею близько 1 га, як зручний спосіб експериментувати з різними технологіями та насінням. Це дозволяє фермерам оцінювати результати та приймати обґрунтовані рішення щодо масштабування свого бізнесу з вирощування часнику.

Орієнтовані розрахунки часнику
Орієнтовані розрахунки часнику

Український ринок часнику розвивається, та розвиток інноваційних технологій, таких як вирощування повітряних цибулин, може зміцнити місцеву економіку та сприяти благополуччю сільських спільнот.

"Попит змінюється щороку, ринок трансформується, тому в асортименті має бути часник і зубчики та голівки. Якщо є небагато землі, селяни можуть об'єднатися, купити один трактор. Оскільки зараз, наприклад, є 20 га, але власник змушений віддавати цю землю в оренду більшому фермеру, адже витрати зростають з кожним роком, і вирощувати щось стає невигідно. Це сприяє розвитку великих корпорацій. Тоді як такі цікаві технології з часнику — збільшення економіки країни. Це і буде локальна економіка і благополуччя села", — підсумував Андрій Аксюта.

Часник: скрін з відео
Часник: скрін з відео

Оскільки Україна продовжує стикатися з проблемами в різних секторах, альтернативні можливості отримання доходу, такі як вирощування часнику, стають дедалі актуальнішими, особливо у віддалених районах з обмеженими можливостями працевлаштування. Вирощування часнику з повітряних цибулин є чудовим прикладом того, як інноваційні підходи можуть створити економічні можливості та стимулювати місцеву економіку.

Нагадаємо, "боятися безглуздо": у військкоматі зробили термінову заяву

Раніше «Акценти» повідомляли, пенсіонерам додадуть під тисячу гривень: кого "озолотять" до кінця року.

Як повідомляли «Акценти», як раніше вже не буде: Пенсійний фонд приголомшив українців