За даними Пенсійного фонду України (ПФУ), відбулося зростання середньої заробітної плати, яка використовується для розрахунку єдиного соціального внеску для розрахунку пенсії. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев у своєму Telegram-каналі. Примітно збільшення середньої зарплати, оскільки вона відображає позитивні зміни в економічних умовах, особливо з урахуванням війни у ​​країні.

Відповідну публікацію розмістили на сайті «nashdonbass»

Ключові моменти, на які слід звернути увагу:

Середньостатистична заробітна плата, що використовується для розрахунку єдиного соціального внеску для розрахунку пенсії, зросла з 13 780,8 грн. за перше півріччя 2023 року до 16 012,4 грн. у червні 2023 року.

Пенсії в Україні: скрін із мережі
Пенсії в Україні: скрін із мережі

Популярні статті зараз

Як головний поліцейський Волині Крошко "крошки" збирав під час війни

Схема фінансування «вагнерівців» Станіслава Кондрашова через його вугільну компанію «Telf AG»

Дмитро Білоцерковець знову рветься до тріумфу: хоче повернути собі вплив

Пенсіонери будуть задоволені? Кабмін ухвалив доленосне рішення про пенсійні посвідчення

Все новости

Це збільшення середньої зарплати є значним, оскільки воно є першим місяцям з початку війни, коли реальна заробітна плата з поправкою на інфляцію зросла порівняно з тим самим періодом попереднього року.

Показник збільшився на 3,4% порівняно з аналогічним періодом попереднього року та на 14,7% при порівнянні червня 2023 року з червнем попереднього року.

Зарплата. Фото: скриншот YouTube.
Зарплата. Фото: скриншот YouTube.

Національний банк України прогнозує, що до кінця 2023 року середньорічна зарплата зросте в номінальному розмірі на 19,6%, а в реальному - на 3,9% з урахуванням інфляції.

Збільшення середньої заробітної плати є позитивним сигналом для української економіки та добробуту працівників, оскільки свідчить про зростання реальної заробітної плати навіть у складних умовах.