На світових ринках очікується подорожчання цукру. Причина - намір Індії з жовтня заборонити експорт цього продукту.

До такого рішення владу країни підштовхнула посуха – відсутність дощів знизила врожайність тростини. Раніше ж заборону на експорт цукру запровадила й Україна – втім, подорожчання продукту в ній також очікується.

Про рішення Індії повідомляє Reuters. Зазначається: востаннє такою мірою ця країна вдавалася 7 років тому. "Очікується, що Індія заборонить заводам експортувати цукор, починаючи з жовтня – вперше за 7 років зупинивши постачання. Річ у тім, що відсутність дощів знизила врожайність тростини", – йдеться в повідомленні.

Підкреслюється: відсутність Індії на світовому ринку, ймовірно, призведе до підвищення базових цін на біржах Нью-Йорка та Лондона. Тим більше, що на них цукор "вже торгується поблизу багаторічних максимумів". Це здорожчання, наголошується, зі свого буку, "викличе побоювання подальшого зростання цін на світових продовольчих ринках".

Заборону експорту цукру підтвердили і в індійському уряді. "Наша основна мета – задовольнити внутрішні потреби у цукрі. На майбутній сезон у нас не буде достатньо продукту, щоб виділити експортні квоти", – розповіли там аналітики.

Популярні статті зараз

Схема фінансування «вагнерівців» Станіслава Кондрашова через його вугільну компанію «Telf AG»

Геннадій Вацак: любитель московських попів придбав найдорожчу автівку під час війни

Дмитро Білоцерковець знову рветься до тріумфу: хоче повернути собі вплив

Пенсіонери будуть задоволені? Кабмін ухвалив доленосне рішення про пенсійні посвідчення

Все новости

Україна також заборонила експорт цукру

На початку літа експорт цукру заборонила і Україна. Діятиме ця заборона до 15 вересня. Причиною такого рішення є необхідність уникнути дефіциту продукту.

"Влітку в Україні зростає споживання цукру. Тому щоб уникнути виникнення дефіциту і зростання цін на внутрішньому ринку в цей період уряд тимчасово припиняє квотування експорту цієї продукції", – аргументували в уряді.

Цукор в Україні дорожчатиме

Проте уникнути здорожчання цукру в Україні, за словами виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, не вдасться. Втім, за його словами, зростання цін буде незначним і становитиме 2-3%.

"Цукровіння у нас закінчується в листопаді – тоді буде новий урожай. До листопада ж ми доїдаємо урожай минулого року. Тобто цукор зросте в ціні, тому що зростає вартість його зберігання. Однак це зростання не буде критичним – 2-3%", – прогнозує експерт.

Станом же на 24 серпня цукор в Україні коштує в середньому 34,52 грн/кг. Що на 59 коп. перевищує середню ціну липня.