Уряд України ухвалив рішення не проводити індексацію пенсій українських пенсіонерів у вересні. Це означає, що розмір пенсій поки що залишиться незмінним. Однак є деякі винятки та додаткові варіанти фінансової підтримки, доступні для певних категорій пенсіонерів.

Ось кілька ключових моментів, на які слід звернути увагу:

Пенсіонери, яким протягом року виповнюється 70, 75 або 80 років, матимуть право на допомогу за віком. Конкретні суми такі:

Пенсіонери від 80 років та старші: 570 грн (доплата до пенсії).
Пенсіонери 75-80 років: доплата 456 гривень.
Пенсіонери 70-75 років: Доплата 300 грн.
Заморожена вартість життя: Вартість життя в 2023 році залишиться незмінною через конфлікт у країні. Це означає, що мінімальна пенсія, яка на початку року становила 2093 гривні, залишиться незмінною протягом усього 2023 року.

Пенсия: Скриншот YouTube
Пенсия: Скриншот YouTube

Популярні статті зараз

Одіозного корупціонера Олександра Костюка хочуть призначити головним митником Закарпаття: ціна питання – 150 тисяч доларів

Сильний удар по українцям: влада готує несподіваний "сюрприз"

Українці відповідатимуть за свої пенсії самі: Денис Шмигаль ошелешив пенсионерів

"Обабилась и поправилась, кусок силикона": Стас Михайлов показал, во что превратилась Таисия Повалий

Все новости

Пенсіонери, які мешкають у прифронтових зонах України, можуть мати право на додаткову грошову допомогу від Організації Об'єднаних Націй (ООН). Щоб претендувати на цю допомогу, пенсіонери мають відповідати таким критеріям:

Це вимушені переселенці, які у районах активних чи можливих бойових дій.
Розмір їхньої пенсійної виплати становить менше 3000 гривень на місяць.
Додаткових грошових виплат від міжнародних організацій вони не отримували з 1 березня 2023 року.
Заявку на отримання цієї допомоги можна подати за допомогою інформаційної платформи (edopomoga.gov.ua). Розмір додаткової грошової допомоги розраховується як різниця між 3000 гривень та пенсійною виплатою, при мінімальній виплаті 100 гривень. Наприклад, якщо пенсіонер одержує пенсію у розмірі 2400 гривень, він отримає додатково 600 гривень.

Таким чином, хоча індексація пенсій на вересень не запланована, існують деякі вікові надбавки та додаткові варіанти грошової допомоги, доступні для певних категорій пенсіонерів, особливо тих, хто мешкає у прифронтових зонах та відповідає зазначеним критеріям.