Восени яйця та м'ясо в Україні зростуть в ціні на тлі відносно помірних цін на сезонні овочі.

Як заявив аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Максим Гопка, овочі з борщового набору будуть доступними. Так, середня вартість цибулі після рекордних показників в 70 грн на початку літа може становити до осені 20-30 грн. Зараз середні ціни на овоч коливаються в межах 14-20 грн/кг, повідомляє "РБК-Україна".

Морква також тримала рекордну вартість (до 50-60 грн) навесні, але зараз продається по 10-14 грн/кг. До кінця осені овоч може коштувати в межах 15-25 грн/кг в опті. У свою чергу оптові ціни на буряк до осені можуть скласти 9-14 грн проти нинішніх 8,5 грн, оскільки пропозиція овоча достатня.

У той же час, за словами експерта, восени може дещо зрости вартість яблук, оскільки цього року очікується низький урожай. Ціни на яйця перейдуть до зростання вже із закінченням сезону наприкінці вересня. Однак цього року поголів'я курей відновлюється, що позитивно впливає на ситуацію на ринку. Зараз десяток коштує приблизно 42-46 грн.

"У холодний період часу 60-70 грн за десяток яєць – це реальна ціна, яка може бути", – сказав Гопка. Експерт також зазначив, що ціни на м'ясо в найближчі місяці можуть збільшитися на 4-5%. За його словами, попит з боку споживачів залишається високим, а логістика та електроенергія дорожчають.

Популярні статті зараз

Боротьба з ворогами триває: у Борисполі зареєстрували петицію щодо звільнення секретаря міськради й екс-регіонала Байчаса

Росіянин Олександр Галкін отримав український паспорт, а тепер краде зерно та торгує з окупантами

Одіозного корупціонера Олександра Костюка хочуть призначити головним митником Закарпаття: ціна питання – 150 тисяч доларів

Українці відповідатимуть за свої пенсії самі: Денис Шмигаль ошелешив пенсионерів

Все новости