В Україні процес перевірки документів одержувачів пенсій для запланованого підвищення пенсійних виплат може зіткнутися зі значними затримками через воєнну ситуацію, що триває. Ця затримка може призвести до того, що деякі громадяни отримають свої підвищені пенсії пізніше, ніж інші.

Цю новину оприлюднили на порталі «apostrophe»

Зафіксовано випадок, коли пенсіонер три місяці чекав на прибавку до пенсії. Пенсіонер подав заяву на перерахунок пенсії разом із новими документами до Пенсійного фонду України (ПФУ). Ці документи включали архівну трудову довідку із заводу та довідку про заробітну плату до 2000 року. У той час, як ПФУ оформлював пенсію залежно від стажу, розрахунок заробітної плати затримувався через процес перевірки довідки про заробітну плату.

Пенсионеры.Фото: скриншот Youtube
Пенсионеры.Фото: скриншот Youtube

Перевірка довідок про заробітну плату за періоди до 2000 року зазвичай включає особистий огляд представниками ПФУ. Це включає відвідування підприємства або архіву для запиту документів, що підтверджують довідку про заробітну плату, таких як особисті відомості про заробітну плату. Однак законом не встановлено конкретних термінів проведення таких перевірок.

Популярні статті зараз

Рахунки онлайн-казино VBet заблоковано: фінансові махінації чи зв'язки з агресором

Зеленський немає шансів бути переобраним на наступний термін – екс-нардеп Ігор Мірошниченко

Загальна мобілізація та повістки: усі українці отримають електронний код, тепер не сховатися

Чоловік заявив, що прийшов з 2671 року і зробив моторошне попередження: це все станеться влітку

Все новости

Проблеми, спричинені військовою ситуацією, і пов'язані з цим проблеми, такі як обмеження пересування та обмежений доступ до архівів під час воєнного стану, сприяли затримкам у цих процесах перевірки. Незважаючи на ідеальний юридичний сценарій, коли ПФУ має ухвалювати рішення про призначення або перерахунок пенсій протягом десяти днів, на практиці перевірки можуть тривати більше часу.

Пенсия, фото: скриншот You Tube
Пенсия, фото: скриншот You Tube
Пенсия, фото: скриншот You Tube

Експерти пропонують особам, які зіткнулися з такими затримками, вести облік того, коли вони подали свої заяви та відповідні документи для перерахунку. Ця інформація може бути корисною для відстеження перебігу процесу перевірки та усунення будь-яких потенційних затримок з підвищенням пенсій.