Банки розірвано з ними договори та відмовлять їм у подальшому обслуговуванні.

Банки будуть змушені це зробити через нові умови, висунуті НБУ щодо фінансового моніторингу клієнтів. Якщо клієнт не пройде фінмоніторинг, банк зобов'язаний буде розірвати з ним договір і відмовити йому в подальшому обслуговуванні. Нацбанк, у свою чергу, перевірятиме банки: наскільки чітко вони виконують умови фінансового моніторингу, і наскільки дотримуються букви закону у відносинах із клієнтами.

Зокрема, Регулятор повертає виїзні інспекції, а також підвищує штрафи банкам за недотримання норм фінансового моніторингу клієнтів.

Так, якщо клієнт не пройшов фінмоніторинг, то банк не має права продовжувати співпрацю з ним, про що має бути негайно повідомлено клієнту. Крім того, банк розриває з таким клієнтом усі раніше укладені договори про обслуговування та закриває його рахунки.

Ощадбанк. Фото: скриншот Youtube-видео
Ощадбанк. Фото: скриншот Youtube-видео

Популярні статті зараз

Боротьба з ворогами триває: у Борисполі зареєстрували петицію щодо звільнення секретаря міськради й екс-регіонала Байчаса

Росіянин Олександр Галкін отримав український паспорт, а тепер краде зерно та торгує з окупантами

Одіозного корупціонера Олександра Костюка хочуть призначити головним митником Закарпаття: ціна питання – 150 тисяч доларів

Загальна мобілізація та повістки: усі українці отримають електронний код, тепер не сховатися

Все новости

Якщо це не буде зроблено, то ПриватБанку, Ощадбанку чи будь-якому іншому банку доведеться сплатити штраф. Причому розмір штрафної санкції буде набагато вищим, ніж був досі.Досі, якщо банк негайно не припинив обслуговування клієнта, який не пройшов крізь "сито" фінансового моніторингу, його карали штрафом у розмірі 400 тисяч гривень. Тепер же цей штраф підвищено до 1 мільйона гривень.

"Таким чином, банки фактично примушують до посилення фінмоніторингу, для переходу до норм законодавства ЄС — ст. 58 п. 1 "Директиви Європарламенту та Євроради №2015/849 про запобігання використанню фінансової системи в цілях відмивання грошей або фінансування тероризму", - пише видання nbnews.

Таким чином, багато клієнтів банків, які раніше здійснювали фінансові операції, що не вписуються в рамки фінансового моніторингу, будуть позбавлені банківського обслуговування. Причому не лише у ПриватБанку чи Ощадбанку – їм відмовлять в обслуговуванні й інші банківські установи. В НБУ вважають, що це змусить таких клієнтів відмовитися від "сірих" фінансових схем і почати працювати виключно у правовому полі.