Уряд України пообіцяв не підвищувати тариф на електроенергію для населення до закінчення наступного опалювального сезону. Проте експерти припускають, що цього року може статися чергове підвищення, залежно від перебігу та наслідків воєнних дій.

Цю новину розмістили на сайті «today»

Андріан Прокіп, експерт з енергетики Українського інституту майбутнього, вважає, що тариф на електроенергію для населення, швидше за все, буде підвищено, як обіцяє Міненерго, можливо після закінчення нового опалювального сезону. Однак, якщо атаки противника на енергетичну інфраструктуру продовжаться, у 2023 році може виникнути необхідність підвищення тарифу.

Залежність країни від імпорту електроенергії не можна ігнорувати. Коли виникає дефіцит електроенергії, Україна змушена імпортувати енергію з Європи, де ціни вищі. Ця залежність впливає вартість електроенергії для українських споживачів. Прокіп вважає, що якщо не станеться непередбачених подій (форс-мажорів), чергового підвищення тарифу на електроенергію для населення цього року може не бути.

Электроенергия может подорожать. Фото: скриншот YouTube
Электроенергия может подорожать. Фото: скриншот YouTube

Популярні статті зараз

Боротьба з ворогами триває: у Борисполі зареєстрували петицію щодо звільнення секретаря міськради й екс-регіонала Байчаса

Одіозного корупціонера Олександра Костюка хочуть призначити головним митником Закарпаття: ціна питання – 150 тисяч доларів

Загальна мобілізація та повістки: усі українці отримають електронний код, тепер не сховатися

Ані Лорак таємно вийшла заміж: що відомо про шлюб зрадниці-запроданки

Все новости

Енергетичний сектор України, як і раніше, стикається з фінансовими проблемами, незважаючи на підвищення тарифів у червні. Олександр Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова, зазначає, що на ринку зберігаються фінансові проблеми, зокрема питання оплати «зеленої» генерації, яка залишається на низькому рівні — близько 53%. Вирішення цих питань потребує подальших дій з боку Кабінету Міністрів та Національної комісії державного регулювання у сфері енергетики та комунального господарства (НКРЕКП) щодо створення умов для стабільної роботи енергетичного сектору.

Піднято можливість погашення боргів перед «зеленою енергетикою» за рахунок чергового збільшення витрат на електроенергію для громадян. Однак такий підхід можна розцінити як цинічний. Глава НКРЕКП Костянтин Ущаповський визнає катастрофічний брак коштів в Україні для відновлення енергосистеми, пошкодженої минулого опалювального сезону через обстріл. З наближенням нового опалювального сезону і невизначеністю ситуація залишається складною.