В Україні через суд відбирають соціальні виплати у громадян, а саме у тих, хто приховав інформацію від соціальних служб чи Пенсійного фонду. Процес перевірки діє вже кілька років, у ньому бере участь спеціальний відділ у Міністерстві фінансів, а за розрахунками стежить Міністерство соціальних справ та охорони здоров'я. Кожен відділ, відповідальний за надання допомоги, проводить початкову перевірку перед поданням виплат. Проте деяким фізичним особам все ж таки вдається отримувати кошти з бюджету, навіть якщо вони не мають на них права.

Про це пише «obozrevatel»

Якщо в процесі перевірки з'ясовується, що допомога була надана помилково або її сума має бути меншою, одержувачу надсилається лист із вимогою повернути гроші. Багато порушників відмовляються добровільно повертати переплачені суми, що призводить до того, що агенція, відповідальна за платіж, звертається до суду. Після рішення суду виконавчу службу можна залучити для арешту активів, таких як банківські рахунки або автомобілі, для повернення коштів.

Приклади випадків позбавлення допомоги включають випадки, коли особи надавали неправдиву інформацію про свої доходи або не повідомляли про зміну своїх обставин. Сюди входять випадки пенсіонерів, яким переплатили через непідтвердження інвалідності, або особи, які отримують пенсію при повторній роботі.

Пенсионер.  Фото: скриншот YouTube-видео
Пенсионер. Фото: скриншот YouTube-видео

Популярні статті зараз

Як син закарпатського "лісового мафіозі" Юрій Сойма "пиляє" гроші на Івано-Франківщині

Як головний поліцейський Волині Крошко "крошки" збирав під час війни

Геннадій Вацак: любитель московських попів придбав найдорожчу автівку під час війни

Допомога для українців у травні: кому терміново потрібно звернутися із заявою

Все новости

Процес верифікації включає порівняння даних з різних реєстрів і перевірку документів, наданих заявниками на отримання допомоги. Ціль полягає в тому, щоб виявити розбіжності, особливо щодо незареєстрованого доходу або прихованих активів. Перевірка може виявити порушення серед пільговиків, особливо тих, хто отримує субсидії, оскільки деякі люди не декларують повний склад сім'ї або великі покупки, а також можуть забути про спадщину.

Тим, хто не порушив жодних правил, не варто боятись процесу перевірки. Дуже важливо правильно та чесно заповнити декларацію. Якщо хтось отримає незаконний платіж, від нього можуть вимагати повернути його до бюджету у будь-який час. Крім повернення переплаченої суми, їм, можливо, також доведеться компенсувати судові витрати, що спричинить додаткові фінансові санкції.