Згідно зі статтею УНІАН та UAINFO.org, цього місяця очікується значне зростання цін на паливо на АЗС в Україні через поєднання двох факторів: зростання світових цін на нафту та негативного впливу підвищення податків. В результаті ціни на паливо на заправках цього місяця можуть становити 60 гривень за літр. Якщо ціни на нафту продовжать зростати та перевищать 90 доларів за барель, восени ціни на пальне можуть зрости до 65 гривень за літр.

Відповідну публікацію розмістили на сайті «uainfo»

Негативний вплив довоєнних податків на паливо, відновлених у липні 2023 року, лише починає позначатися на цінах на пальне. Зростанню цін сприяло відновлення ПДВ на паливо за ставкою 20% (раніше 7%) та запровадження нових ставок акцизного податку.

Цены на бензин в Украине
Цены на бензин в Украине

На додаток до податкового впливу, підвищений попит на дизельне паливо серед фермерів у сезон активного збирання врожаю у серпні та вересні також відіграє роль у підвищенні цін на заправних станціях.

Популярні статті зараз

Одіозного корупціонера Олександра Костюка хочуть призначити головним митником Закарпаття: ціна питання – 150 тисяч доларів

Геннадій Вацак: любитель московських попів придбав найдорожчу автівку під час війни

Українці відповідатимуть за свої пенсії самі: Денис Шмигаль ошелешив пенсионерів

Світ попрощався із заслуженим працівником культури України з Книги рекордів Гіннеса: його роботи прикрашають Київ

Все новости

Загалом очікується, що поєднання вищих світових цін на нафту та підвищення податків чинитиме підвищальний тиск на ціни на пальне в Україні, що позначиться як на споживачах, так і на бізнесі.