В Україні ціни на кавуни та цибулю останнім часом впали, незважаючи на початкові прогнози можливого дефіциту на ринку.

Цю інформацію розмістили на сайті «today»

Щодо кавунів, то покупців спочатку попередили про можливий дефіцит через такі фактори, як повінь на Каховській ГЕС та окупація частини Херсонської області. Однак ці побоювання не виправдалися, і постачання кавунів перевищило очікувані обсяги. Внаслідок цього ціни значно знизилися. У супермаркетах вартість кавунів знизилася з 35 до 27-28 грн/кг, а на ринках їх пропонують по 18-24 грн/кг замість колишніх 30 грн/кг. Очікується, що ціни на кавуни у пік сезону продовжать знижуватись і зрештою можуть становити близько 15 гривень за кілограм.

Кавун: скрін із мережі
Кавун: скрін із мережі

Більшість кавунів, доступних над ринком, імпортується, що становить понад 60% пропозиції. Такі країни, як Болгарія, Румунія, Туреччина та Узбекистан, входять до основних імпортерів. Українські постачальники приходять із таких регіонів, як Закарпаття, Одеса, Миколаївська область та один із районів Херсонської області. Основний сезон кавунів очікується в середині серпня, і ціни, ймовірно, будуть падати далі.

Популярні статті зараз

Поляки на навчаннях задавили бронетехнікою своїх військових

Геннадій Вацак: любитель московських попів придбав найдорожчу автівку під час війни

Чоловік заявив, що прийшов з 2671 року і зробив моторошне попередження: це все станеться влітку

"Главное, что я влезла в эсочку": звезда "1+1" Лидия Таран восхитила точеной фигуркой в ярком наряде

Все новости

Так само ціна цибулі нового врожаю в Україні також впала до рекордно низького рівня, досягнувши рівня нижче торішніх цін. Аграрії пропонують цибулю за середньою ціною 12-18 грн за кілограм, що приблизно на 15% дешевше, ніж попереднього тижня. Ціна на цибулю знизилася на 36%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Значно подешевшала і молода цибуля: з 33,15 до 20,60 грн за кілограм. Мінімальна ціна цибулі у торговельній мережі «Варус» складає 17,90 грн за кілограм.

Цены на лук в Украине
Цены на лук в Украине

Загалом зниження цін на кавуни та цибулю зробило ці популярні продукти більш доступними для споживачів в Україні.