Жителів України нещодавно поінформували про суттєві доплати до пенсій громадян пенсійного віку, які становлять від 2100 до 11000 гривень. Ці добавки спеціально призначені для осіб, котрі повністю або частково втратили працездатність.

Про це повідомляється на сайті «gsminfo»

Міністерство соціальної політики України наголосило, що право на ці виплати залежить не від того, коли людина стала інвалідом, а від її стажу роботи. Для осіб із другою групою інвалідності допомога становить 90% від звичайної пенсії.

За словами голови правління ПФУ Євгена Капінуса, особи з другою групою інвалідності можуть отримувати щонайменше 2100 гривень, якщо вони є безробітними, та 2093 гривень, якщо вони працюють.

Пенсионеры. Фото: скриншот YouTube.
Пенсионеры. Фото: скриншот YouTube.

Популярні статті зараз

Бугрова вимагають звільнити з посади ректора: скандальні закупівлі урвали терпець

"Характерник" та "Сікач": українці створюють свою бронетехнику на західний манер

Блогери виклали роботу ППО у Києві: засвітилася дружина наркобариги Інна Воронова та навіть Ксенія Мішина

"Рабочий на шахте, на стройке": звезда Instagram Анастасия Покрищук матерится не по-детски

Все новости

Проте, конкретні суми надбавок до пенсії різняться залежно від причини інвалідності. Особи, які стали інвалідами внаслідок воєнних дій, мають право на додаткові виплати у розмірі до 10 988 гривень, що становить 525% від мінімальної заробітної плати для інвалідів (2 093 гривень). Для тих, хто став інвалідом або захворів унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, виплата становитиме 5 472 гривні. Ті, хто брав активну участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи, отримають 10738,62 гривень.

Загалом, цей захід спрямований на надання підтримки особам з обмеженими можливостями та забезпечення того, щоб вони отримували адекватну фінансову допомогу відповідно до їх конкретних потреб та обставин.