У березні було проведено підвищення виплат військовим пенсіонерам та ліквідаторам аварії на ЧАЕС – середній розмір підвищення склав понад 1000 грн. Також було проведено індексацію виплат іншим категоріям пенсіонерів, за результатами якої середній розмір підвищення становив близько 600 грн. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив: загалом індексація зачепила 10,5 млн українських пенсіонерів.

"Станом на сьогодні всі пенсії за березень повністю виплачено. За результатами індексації у березні пенсії зросли майже на 20%. Наразі середній розмір пенсії в Україні становить 5200 грн. Також було проведено підвищення виплат військовим пенсіонерам та ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Середній розмір підвищення цих категорій пенсіонерів перевищив 1000 грн", – йдеться у повідомленні.

При цьому прем'єр наголосив: у квітні буде здійснено автоматичний перерахунок виплат для працюючих пенсіонерів – з урахуванням збільшеного трудового стажу. Таке підвищення зачепить близько 600 тис. українців. "Додаткові доплати за віком також залишаються чинними", – розповів прем'єр.

Українці можуть почати отримувати пенсію достроково

Водночас деякі українці можуть достроково вийти на пенсію. Для цього вони мають виконати всі необхідні умови, передбачені законодавством, – зокрема, відпрацювати на шкідливих виробництвах.

Також дострокову пенсію призначають особам із особливим статусом. Такими, зокрема, є учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни. А крім того:

Популярні статті зараз

Одіозного корупціонера Олександра Костюка хочуть призначити головним митником Закарпаття: ціна питання – 150 тисяч доларів

Загальна мобілізація та повістки: усі українці отримають електронний код, тепер не сховатися

Ані Лорак таємно вийшла заміж: що відомо про шлюб зрадниці-запроданки

Паша "Мерседес" заявив, що нікуди не підуть з Лаври попри наказ: "Ми не намірені..."

Все новости
  • члени сім'ї загиблих (померлих) захисників та захисниць України;
  • багатодітні матері й матері дітей з інвалідністю з дитинства, важкохворих дітей;
  • учасники ліквідації і постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС;
  • особи, яким на час звільнення (у зв’язку зі скороченням штату або станом здоров’я) залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку.