У березні було проведено підвищення виплат військовим пенсіонерам та ліквідаторам аварії на ЧАЕС – середній розмір підвищення склав понад 1000 грн. Також було проведено індексацію виплат іншим категоріям пенсіонерів, за результатами якої середній розмір підвищення становив близько 600 грн. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив: загалом індексація зачепила 10,5 млн українських пенсіонерів.
"Станом на сьогодні всі пенсії за березень повністю виплачено. За результатами індексації у березні пенсії зросли майже на 20%. Наразі середній розмір пенсії в Україні становить 5200 грн. Також було проведено підвищення виплат військовим пенсіонерам та ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Середній розмір підвищення цих категорій пенсіонерів перевищив 1000 грн", – йдеться у повідомленні.
При цьому прем'єр наголосив: у квітні буде здійснено автоматичний перерахунок виплат для працюючих пенсіонерів – з урахуванням збільшеного трудового стажу. Таке підвищення зачепить близько 600 тис. українців. "Додаткові доплати за віком також залишаються чинними", – розповів прем'єр.
Українці можуть почати отримувати пенсію достроково
Водночас деякі українці можуть достроково вийти на пенсію. Для цього вони мають виконати всі необхідні умови, передбачені законодавством, – зокрема, відпрацювати на шкідливих виробництвах.
Також дострокову пенсію призначають особам із особливим статусом. Такими, зокрема, є учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни. А крім того:
Повістки поштою: коли чекати листа від ТЦК, хто визначає адресатів
"Кеш - це король: Микола Томенко поставив питання, коли ліквідують "маршрутну мафію" у Києві
Як головний поліцейський Волині Крошко "крошки" збирав під час війни
Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"
- члени сім'ї загиблих (померлих) захисників та захисниць України;
- багатодітні матері й матері дітей з інвалідністю з дитинства, важкохворих дітей;
- учасники ліквідації і постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС;
- особи, яким на час звільнення (у зв’язку зі скороченням штату або станом здоров’я) залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку.