Багато українських пенсіонерів, крім основного (розрахункового) розміру пенсії, отримують ще й різні надбавки. Зокрема, громадяни, які проживають у певній місцевості, можуть розраховувати на 20-відсоткову надбавку до пенсії. Хто має право на таку щомісячну доплату, та як її оформити, розповіло видання napensii.

Українці можуть отримувати надбавку до пенсії за понаднормовий стаж, вік, за донорство та особливі заслуги перед Україною, і навіть за місце проживання. Щодо останніх, то право на 20-відсоткову доплату до своєї розрахункової пенсії мають громадяни, які проживають у гірській місцевості.

Звісно, що ці люди скупчено проживають у певних регіонах. Видання наводить приклад Закарпатської області, в якій загалом налічується чверть мільйона пенсіонерів. Причому кожний п'ятий із цих 250 тисяч проживає в гірські місцевості, а отже, має право на доплату до пенсії.

Право на таку надбавку мають не лише корінні жителі гірської місцевості

Таку надбавку до пенсії можуть отримувати й переселенці, які переїхали в гірський район і тимчасово там осіли. Звісно, щоб отримувати цю доплату, вони мають бути там офіційно зареєстровані і отримати статус мешканця гірського населеного пункту та відповідне посвідчення. Усе це можна оформити, звернувшись до місцевого ЦНАПу, або просто до органів влади в тому населеному пункті, де вони отримали прихисток.

У цьому контексті є добра новина не лише для пенсіонерів. Право на 20% надбавки до виплати мають також студенти, що отримують стипендію, отримувачі соцвиплат і всіх видів матеріальної допомоги, що фінансуються державою

Популярні статті зараз

Поляки на навчаннях задавили бронетехнікою своїх військових

Боротьба з ворогами триває: у Борисполі зареєстрували петицію щодо звільнення секретаря міськради й екс-регіонала Байчаса

Загальна мобілізація та повістки: усі українці отримають електронний код, тепер не сховатися

Ані Лорак таємно вийшла заміж: що відомо про шлюб зрадниці-запроданки

Все новости