Це стосується тих, хто отримує пенсію через банківську картку, але не використовує кошти з неї протягом тривалого часу. Такі дані були надані експертами з ресурсу "На пенсії".

Вони вказують, що виплати продовжуватимуться без перебоїв, якщо пенсіонер регулярно здійснює транзакції зі своєї картки, навіть якщо частина коштів залишається недоторканою.

Згідно з законодавством, якщо протягом шести місяців пенсіонер не використовує кошти з пенсійної картки, нарахування пенсій тимчасово припиняється. Це правило не застосовується до тих, хто лише частково використовує засоби з картки.

Причини припинення нарахувань

Експерти пояснюють, що такий захід впроваджено через незрозумілість причин, чому пенсіонер не користується нарахованими коштами. Це може бути як накопичення грошей, так і, наприклад, непередбачувані обставини, що викликають сумніви щодо доцільності продовження виплат.

"Ми не можемо бути впевнені у причинах такої поведінки пенсіонера. Введення цього механізму було необхідним, щоб уникнути безцільного накопичення коштів, які не використовуються", – прокоментувала Дар'я Марчак, заступниця міністра соціальної політики.

Популярні статті зараз

Фінансові махінації з благодійними зборами, корупція на оборонці та російський слід: що відомо про Hacken і криптобарона Дмитра Будоріна

У Києві розпочав роботу перший в історії ГУР відкритий простір спецпідрозділу «АРТАН»

Власник паливної імперії "Галнафтогаз" Віталій Антонов вирішив добудувати свій комплекс: вирішують питання із силовиками

У мережі випливло відео "сходки" з народним депутатом Едуардом Прощуком: лазня, горілка, бандитський стиль

Все новости

Пенсія залишається за пенсіонером

Важливо зазначити, що припинення нарахувань не означає втрату права на пенсію. У цьому випадку:

  • пенсія зберігається на рахунку в Пенсійному фонді;
  • але не перераховується на картку пенсіонера.

Відновлення виплат

Призупинення виплат не є остаточним, і пенсіонер може відновити їх. Для цього потрібно:

  • зв’язатися з представником ПФУ через відеозв’язок;
  • пройти ідентифікацію в електронному кабінеті ПФУ з використанням "Дія. Підпис";
  • відправити запит до Пенсійного фонду.

Для пенсіонерів, які перебувають за кордоном, існує можливість вирішити це питання через українське консульство, як додали аналітики.