Процес зміни виду пенсії в Україні передбачає перехід від пенсії «за інвалідністю» до пенсії «за віком» та «за втратою годувальника».

Важливо зазначити, що перед внесенням такої зміни пенсіонери мають заздалегідь зробити підрахунки, щоби не втратити пенсійні виплати.

Пенсія з інвалідності призначається у разі часткової чи повної втрати працездатності внаслідок хвороби, травми чи інвалідності з дитинства. Страховий стаж, як зазначено у статті 32 Закону України, визначає право на отримання пенсії щодо інвалідності. До цього страхового стажу входить час від дня встановлення інвалідності до досягнення особою пенсійного віку.

Пенсионер. Фото: скриншот YouTube-видео
Пенсионер. Фото: скриншот YouTube-видео

Однак при наближенні виходу на пенсію будь-яка додаткова служба понад пенсійний вік не покривається страхуванням та не впливає на загальний стаж роботи.

Популярні статті зараз

Фінансові махінації з благодійними зборами, корупція на оборонці та російський слід: що відомо про Hacken і криптобарона Дмитра Будоріна

Власник паливної імперії "Галнафтогаз" Віталій Антонов вирішив добудувати свій комплекс: вирішують питання із силовиками

"Второй шанс": Александра Зарицкая из KAZKA возвращается на "Голос країни"

Ноги от ушей в неприличном разрезе: Екатерина Кухар в эффектном платье сверкнула роскошной фигуркой  

Все новости

Таким чином, особам, які бажають змінити тип своєї пенсії, можливо, доведеться ознайомитися з цими правилами та зробити важливі підрахунки, щоб забезпечити плавний перехід на іншу пенсійну категорію.

Скріншот публікації
Скріншот публікації

Доцільно проконсультуватися з відповідними органами чи пенсійними управліннями, щоб отримати персональні рекомендації щодо конкретного процесу та вимог для зміни типу пенсії в Україні.

Нагадаємо, у цих областях терміново посилили мобілізацію: заклику не уникнути

Раніше «Акценти» повідомляли, всіх пенсіонерів терміново попередили: буде дуже прикро

Як повідомляли «Акценти», Оля Полякова похвалилася дочкою-рокером і вразила її новим псевдонімом: "Як відьма"