«Мою картку заблокували. Що робити?" - такі побоювання часто висловлюються на форумі Finance.ua та в телеграм-каналі «Карткового клубу». Ось основні причини блокування картки:

Фінансовий моніторинг.

У банках створено служби внутрішнього фінансового моніторингу відповідно до вимог Національного банку України (НБУ). Ці служби уважно спостерігають за транзакціями, які здійснюють клієнти з використанням своїх карток.

Участь у нетипових діях, як-от часте внесення чи зняття великих сум готівки, може викликати підозри у відмиванні грошей. Наприклад, якщо обороти за картою перевищують певний ліміт, вас можуть попросити надати документи, що підтверджують джерело ваших коштів.

Міжнародні операції, особливо часті, можуть привернути увагу служб фінансового моніторингу.

Популярні статті зараз

Як головний поліцейський Волині Крошко "крошки" збирав під час війни

На українців чекають жорсткі зміни: можуть скасувати з 1 липня

"Главное, что я влезла в эсочку": звезда "1+1" Лидия Таран восхитила точеной фигуркой в ярком наряде

Огромная кость торчит: Волочкова обложилась цветами и сняла пуанты – зрелище жалкое, лучше б на шпагат села

Все новости

Атипові операції.

Банківське програмне забезпечення використовує штучний інтелект для аналізу транзакцій картками. Нетипові операції, які відхиляються від звичайних схем клієнта, можуть викликати оповіщення.

Наприклад, якщо з кредитної картки, яка в основному використовується для роздрібних платежів, раптово знімається значна сума готівки, банк може заблокувати транзакцію та зв'язатися з вами, щоб підтвердити її законність.

ПриватБанк заблокировал карту без объяснений. Фото: скриншот Youtube-видео
ПриватБанк заблокировал карту без объяснений. Фото: скриншот Youtube-видео

Ця система допомагає захиститися від шахрайських дій, коли шахраї маніпулюють людьми, змушуючи їх надавати ці карти або підтверджувати несанкціоновані транзакції.

Виконавче виробництво.

Карткові рахунки можуть бути заблоковані за наявності рішення суду щодо клієнта банку, наприклад, про стягнення аліментів чи штрафів. Блокування може зберігатися доти, доки борг не буде погашено.

Банки різняться за суворістю виконання вказівок виконавчої служби. Деякі, такі як ПриватБанк та Монобанк, оперативно блокують рахунки, тоді як інші можуть діяти менш активно.

У разі блокування рахунку у зв'язку з виконавчим провадженням вносити депозити зазвичай все ще можливо, але дебетові операції будуть обмежені. Якщо люди стикаються з такими проблемами, рекомендується звернутися за допомогою до служби підтримки клієнтів відповідного банку.

Крім того, дотримання стандартних методів безпеки, таких як захист даних картки та оперативне повідомлення про будь-які підозрілі дії, може сприяти більш безперебійній роботі банківських операцій.

Нагадаємо, ТЦКашникам потужно посилять повноваження: працівники військкоматів зможуть робити, що захочуть

Раніше «Акценти» повідомляли, будуть бійки на касах: в Україні обвал цін на найпопулярніші у світі продукти

Як повідомляли «Акценти», важливо знати кожному водієві, особливо зараз: способи економії палива під час їзди на авто