Ситуація із правами та повноваженнями співробітників військкоматів в Україні вирішується на тлі війни. За словами секретаря комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Романа Костенка, наразі існує обмеження у повноваженнях співробітників ТЦК зупиняти людей на вулиці, перевіряти їхні документи та вручати повістки.

Костенко підкреслив, що співробітники ТЦК не мають юридичних повноважень на вчинення подібних дій, а патрульні часто уникають втручання, щоб запобігти можливим порушенням прав громадян.

"Можна зрозуміти і поліцейських, і ТЦК, які мають плани, і людей, яких незаконно намагаються залучити. Але вони мають відповідальність, згідно з Конституцією, — захищати країну",— заявив Костенко.

Незважаючи на проблеми, з якими стикаються як правоохоронні органи, так і громадяни, є визнання конституційної відповідальності за захист країни.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Популярні статті зараз

Бугрова вимагають звільнити з посади ректора: скандальні закупівлі урвали терпець

Україна зазнає важких втрат для довкілля: Держекоінспекція оновила інфографіку шкоди агресії рф

"Характерник" та "Сікач": українці створюють свою бронетехнику на західний манер

Чи зливає ПриватБанк дані ТЦК: фінустанова надала відповідь і шокувала користувачів

Все новости

Для вирішення цієї проблеми докладаються зусилля щодо розробки нового законопроекту до кінця року. Запропонований законопроект, розроблений спільно з Міністерством оборони та Генеральним штабом Збройних Сил України, спрямований на суттєве розширення повноважень ТЦК.

Розширені повноваження можуть включати можливість здійснювати аудіо- та відеозаписи, а також повноваження перевіряти реєстраційні документи та інші відповідні документи. Ця законодавча ініціатива спрямована на створення правової бази, яка відповідає потребам безпеки країни та при цьому поважає права українських громадян.

"Вони зможуть також вести і аудіо, і відеозаписи. Вони зможуть перевіряти приписні та документи, наскільки я пам'ятаю",— додав він.

Нагадаємо, українці отримуватимуть подвійні виплати: хто може оформити

Раніше «Акценти» повідомляли, "я тягну до рота..." Оля Полякова вразила відвертим зізнанням після того, як кинула алкоголь

Як повідомляли «Акценти», мобілізацію в Україні кардинально змінять: що задумали у Верховній Раді