В Україні наближається час, коли можливе подорожчання основних продуктів харчування, включаючи м'ясо, ковбасні вироби, а також різноманітні овочі та фрукти.

За прогнозами, таке зростання цін прогнозується ближче до святкового періоду Різдва та Нового року. Це стає звичайним явищем в цей час року, тому панікувати не варто.

Таку інформацію надала Тетяна Попович, керівник відділу маркетингу на оптовому ринку "Шувар", у коментарі для OBOZ.UA.

Вона зазначила, що навіть в умовах війни, підготовка до свят продовжується, внаслідок чого спостерігається активізація попиту. Зі слів Попович, зростання вартості продуктів перед Різдвом та Новим роком є неминучим і це типово для цього сезону.

Деталі зростання цін:

Основне здорожчання торкнеться м'яса, ковбасних виробів та місцевих овочів. Попович пояснила, що ціни на овочі збільшуються через завершення сезону та обмежену пропозицію на ринку. Це змінюється з приходом імпортних товарів та продукції з українських теплиць, яка в зимовий період також вимагає більших витрат.

Популярні статті зараз

Колишня дружба, російський паспорт, та безвілля у столичній висотці: історія однієї війни не на полі бою

Торт на 100 тисяч і Полякова: прокурор та слідча ДБР відгуляли королівське весілля

Зеленський підписав новий закон про пенсії для українців: що змінилося та чого очікувати

"Обабилась и поправилась, кусок силикона": Стас Михайлов показал, во что превратилась Таисия Повалий

Все новости

Зокрема, Попович прогнозує, що ціни на картоплю можуть зрости на 5-8%, а на буряки – на такий же відсоток. Також очікується зростання цін на фрукти. Наприклад, вітчизняні яблука та груші можуть подорожчати на 10-12%. До того ж, прогнозується збільшення вартості бананів на 10%, а цитрусових – на 15-18%.

Ці зміни пояснюються сезонною популярністю імпортованих фруктів у цей період.