З 1 січня 2024 року в Україні відбудеться підвищення мінімальної заробітної плати, що вплине на соціальні відрахування та податки для бізнесу. Хоча ця зміна загалом вигідна для працівників, вона призведе до збільшення фінансових зобов'язань підприємств.

Відповідну публікацію розмістили на сайті «agronews»

Ось як ці зміни вплинуть на різні фінансові аспекти:

Підвищення мінімальної заробітної плати.

Мінімальна заробітна плата в Україні збільшиться із нинішніх 6700 гривень до 7100 гривень з 1 січня 2024 року. Це підвищення діятиме до 1 липня, після чого мінімальна заробітна плата знову підвищиться.

Популярні статті зараз

На українців чекають жорсткі зміни: можуть скасувати з 1 липня

Українцям масово блокують рахунки та картки за будь-які борги: як дізнатися інформацію про себе

Українці відповідатимуть за свої пенсії самі: Денис Шмигаль ошелешив пенсионерів

Бренді та вино з лохини: українські фермери вийшли на новий рівень переробки ягід

Все новости

Єдиний соціальний внесок (EUV).

EUV – це соціальний внесок, який більшість роботодавців сплачує за своїх працівників. Він розраховується як 22% від мінімальної заробітної плати. Внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати збільшиться і EUV.

З 1 січня до 1 липня ЄСВ складе 1562 грн (22% від 7100 грн).

З 1 липня за підвищення мінімальної заробітної плати до 8 000 гривень ЄСУ збільшиться до 1 760 гривень (22% від 8 000 гривень).

Деньги. Фото: скриншот YouTube-видео
Деньги. Фото: скриншот YouTube-видео

Спрощений податок для індивідуальних підприємців Спрощений податок, що застосовується до індивідуальних підприємців (ФОП), залежить від розміру прожиткового мінімуму. Прожитковий мінімум для осіб працездатного віку з 1 січня 2024 року становитиме 3028 гривень. Ставки податку для ФОПів різняться залежно від групи:

ФОП першої групи сплачують податок у розмірі 10% від прожиткового мінімуму. Таким чином, їхнє податкове зобов'язання становитиме 302,8 грн (10% від 3028 грн).

Для ФОПів другої групи, за умови застосування ставки податку у розмірі 20% мінімальної заробітної плати, розмір єдиного податку збільшиться до 1420 гривень (20% від 7100 гривень).

Для підприємців третьої групи податки залишаться без змін. Їхні податкові зобов'язання засновані на їх доходах, а не на конкретних параметрах бюджету.

Ці зміни у мінімальній заробітній платі, EUV та спрощених податкових ставках призведуть до підвищення фінансової відповідальності підприємств, особливо ФОПів другої групи. Власникам бізнесу важливо знати про ці коригування та відповідним чином планувати виконання своїх податкових зобов'язань.

Нагадаємо, країни ЄС "кинуть" українців: заборони на в'їзд та скасування допомоги

Раніше «Акценти» повідомляли, посилена мобілізація: чи жінкам вручатимуть повістки