З 1 серпня Україна повернеться до системи оподаткування, яка діяла до 24 лютого 2022 року. Це передбачає скасування податкових пільг та повернення частини документальних чеків та штрафів. Платники податків мають бути поінформовані про потенційні ризики та належним чином реагувати на запити податкової інспекції.

Про це повідомляє «novyny.live»

Запити з податкової інспекції часто спрямовуються до бізнесу, коли є ознаки можливих проблем чи порушень. Ігнорування таких запитів вважається некоректним, оскільки може призвести до повноцінної податкової перевірки. Платникам податків дуже важливо відповідати на запити, навіть якщо вони вважають запит необґрунтованим чи незаконним.

Налоги для украинцев. Фото: скриншот Youtube-видео
Налоги для украинцев. Фото: скриншот Youtube-видео

Новий закон №2970-IX передбачає штрафи за відсутність відповіді на запит або неповне подання документів. Штраф за недотримання встановлено у розмірі п'яти мінімальних розмірів оплати праці (приблизно 33 500 гривень), а неподання або неповне подання документів в інших випадках тягне за собою накладення штрафу у розмірі одного мінімального розміру оплати праці (приблизно 6 700 гривень).

Популярні статті зараз

Поляки на навчаннях задавили бронетехнікою своїх військових

Одіозного корупціонера Олександра Костюка хочуть призначити головним митником Закарпаття: ціна питання – 150 тисяч доларів

Загальна мобілізація та повістки: усі українці отримають електронний код, тепер не сховатися

"Главное, что я влезла в эсочку": звезда "1+1" Лидия Таран восхитила точеной фигуркой в ярком наряде

Все новости

Платникам податків важливо уважно вивчити запити та переконатися, що вони відповідають вимогам законодавства. Надання вичерпної інформації необхідно, але також важливо уникати необдуманого надання копій документів, оскільки це може призвести до додаткових податків і штрафів, якщо податкові органи визнають свої претензії обґрунтованими.

Налоги для украинцев. Фото: скриншот Youtube-видео
Налоги для украинцев. Фото: скриншот Youtube-видео

Таким чином, платники податків в Україні повинні уважно ставитись до податкових запитів, реагувати на них належним чином та забезпечувати дотримання вимог законодавства, щоб уникнути можливих штрафів та пені.