Крайній термін сплати податку на нерухомість в Україні – 1 вересня, як зазначено у статті OBOZREVATEL. Фізичні особи, які отримали податкові квитанції до 1 липня, мають зробити оплату. Варто зазначити, що відповідно до законодавства 2023 року нерухомість, розташована на окупованих територіях чи зонах активних військових дій, звільняється з податку нерухомість.
Податок розраховується з перевищення встановленої норми квадратних метрів. Для квартир норма становить 60 квадратних метрів на особу, а для будинків – 120 квадратних метрів. Якщо, наприклад, квартира загальною площею 100 квадратних метрів перебуває у спільній власності двох осіб, частка кожного з них становитиме 50 квадратних метрів, що звільняє їх від податку.
Сума податку може сягати 1,5% від мінімальної заробітної плати минулого року, яка становила 6,7 тис. грн. Отже, максимальна сума податку за квадратний метр перевищення становитиме 100,5 грн.
Розглянемо приклад, коли квартира має загальну площу 80 квадратних метрів, включаючи нежитлові приміщення. При цьому 20 квадратних метрів вважаються зайвими, що перевищують норму 60 квадратних метрів. Отже податок за квартиру площею 80 квадратних метрів становитиме 2010 грн. Податок сплачується щорічно, і якщо ви придбали нерухомість протягом попереднього року лише на частину року (наприклад, з 1 квітня), ви повинні сплачувати період володіння. Наприклад, якщо ви володіли нерухомістю протягом 9 із 12 місяців попереднього року, ви повинні були заплатити 75% від загальної суми річного податку.
Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему
Зарплату збільшать тільки обраним. Для освітян, науковців, медиків, ВПО, пенсіонерів влада грошей на наступний рік не знайшла, – Тимошенко
Найвищий рейтинг серед військово-політичного керівництва у Залужного, Буданова і Зеленського: опитування
Схема фінансування «вагнерівців» Станіслава Кондрашова через його вугільну компанію «Telf AG»
Крім того, важливо відзначити, що розрахунок податку на нерухомість ґрунтується на загальній площі об'єкта, включаючи нежитлові приміщення. Податкове зобов'язання поширюється на фізичних осіб, які володіли майном упродовж відповідного податкового періоду.