Пенсіонери в Україні потенційно можуть зіткнутися із блокуванням своїх пенсійних карток навіть під час воєнного стану. Однак важливо розуміти, що таке блокування застосовується лише у конкретних випадках та для певних категорій боржників.
Слід зазначити, що блокування пенсійної картки може відбутися за наявності заборгованості перед державними або приватними органами виконавчої влади, які подають до фінансової установи відповідні документи.
Карта може бути арештована навіть за невеликі суми боргу, пов'язані з комунальними послугами, несплаченими штрафами, аліментами та подібними зобов'язаннями.
Поки в Україні діє військовий стан, карти для отримання пенсійних виплат не повинні бути заблоковані, винятки передбачені у таких ситуаціях: стягнення аліментів, компенсацію шкоди, заподіяної тілесними ушкодженнями або смертю внаслідок кримінального правопорушення, а також боржниками, які є громадянами України.
Осудженна шахрайка Миколюк Ольга і надалі веде небезпечний бізнес в гаражі.
Повістки поштою: коли чекати листа від ТЦК, хто визначає адресатів
Як головний поліцейський Волині Крошко "крошки" збирав під час війни
Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"
У таких випадках блокування картки може відбутися без попередження. Якщо арешт було накладено помилково, необхідно звернутися до державного чи приватного правоохоронного органу та надати необхідні документи. Сюди входить довідка з банку, що підтверджує, що картку призначено для пенсійних виплат, а також довідку з Пенсійного фонду України, що підтверджує використання рахунку для пенсійних виплат.