Минулого місяця уряд ухвалив постанову, яка в рамках експериментального проекту спрощує процедуру отримання житлової субсидії та скорочує час ухвалення рішення про її надання. Цю новину розкрили експерти "Юридичного порадника для ВПО".
Зокрема, запроваджено спрощену заяву на отримання житлової субсидії. Тепер його можна подати за встановленою формою без застосування додаткових документів. Заяву можна подати через різні платформи, включаючи веб-портал ПФУ, мобільний додаток ПФУ, Портал "Дія", ЦНАП та виконавчі органи місцевих рад.
Після подання заяви ПФУ проводить перевірку наданої інформації через систему автоматизованого обміну даними з державних реєстрів та баз даних. Наприклад, дані про заявника перевіряються через Державну міграційну службу, а сімейний стан - через Мін'юст та інші органи.
Пенсійний фонд перевіряє домогосподарства на відповідність вимогам для призначення житлової субсидії та протягом 10 робочих днів формує повну заяву та декларацію. Після цього ПФУ приймає рішення про призначення та розмір субсидії або про відмову. Заявник повідомляється про рішення згідно з зазначеним ним способом у заяві.
Кар’єри – «під ключ»: як Опімах з Держгеонадра допомагає Шапранупривласнювати підсанкційні родовища
Зарплату збільшать тільки обраним. Для освітян, науковців, медиків, ВПО, пенсіонерів влада грошей на наступний рік не знайшла, – Тимошенко
Ситуація з системами оповіщення досі незадовільна: хто понесе відповідальність
"Превращаешься в Ларису Долину": Тина Кароль в лифчике показала обвисшие до пупка "сливы"
У разі відмови у призначенні субсидії заявник має 14 днів на спростування або доповнення відомостей з офіційних джерел. Після перевірки наданих документів ПФУ може змінити своє рішення на позитивне. Важливо, що спростування чи доповнення можливе лише один раз.