Поправки до Lex Ukrajina V стосується всіх важливих аспектів проживання біженців: надання фінансової допомоги, солідарних виплат та безкоштовного житла.

Видання proukrainu.blesk.cz пише про головні зміни з 1 липня, про які треба знати.

Фінансова допомога

З 1 липня буде комплексна фінансова допомога, що включає витрати на життєві потреби та житло. Окремих виплат не буде. Податись на таку допомогу можна буде з 1 липня спільно всією сім'єю, яка проживає в Чехії разом.

Перевірятимуть доходи з першої допомоги, враховуватимуть і доходи з України та інших країн. Крім того, перевірятимуть банківські рахунки у Чехії. Будь-які заощадження порівнюватимуть із фінансовою допомогою, на яку претендують біженці.

Переселенці, біженці
Переселенці, біженці

Популярні статті зараз

Системи оповіщення з Львівщини викликали сумніви громадськості

Криптобіржа WhiteBIT: як адепт "російського світу" Шенцев та його друг Володимир Носов відмивають криваві гроші та кидають українців

Блогери виклали роботу ППО у Києві: засвітилася дружина наркобариги Інна Воронова та навіть Ксенія Мішина

1.2 мільйони гривень на чорнила: татуйована бабуся зірвала одяг, щоб показати пікантний боді-арт

Все новости

Вже з першої допомоги замість 5000 К? - прожитковий мінімум (?ivotní minimum): дитина до 18 років - 3490 K?, дитина від 6 до 10 років - 1,2 допомоги, 4188 K?; дорослий - 4860 K?. Людини з інвалідністю отримуватимуть 1,5 допомоги відповідно до віку: дитина до 18 років — 5 235 K?, доросла — 7 290 K?.

Після 150 днів з моменту надання тимчасового захисту біженці отримуватимуть мінімум для існування (existen?ní minimum) — 3 130 K?.

З 1 липня комплексна фінансова допомога вираховуватиметься так: сума допомоги всіх членів сім'ї, які проживають разом + фіксовані витрати на житло - доходи всіх членів сім'ї = різниця становить розмір допомоги. Якщо різниця становить 0 або менше 0, особа не має права на фінансову допомогу. Якщо різниця більша за 0, то особа має право на фінансову допомогу у розмірі різниці між витратами та доходами.

Соціальні виплати солідарності

Солідарні виплати отримуватимуть лише власники житла, які притулили біженців та проживають із ними. Для них нічого не змінюється, крім суми замість 3 000 K? буде 2400 K?. 2. ті, хто надав житло біженцям, але не проживає з ними, більше не отримуватимуть допомоги. Натомість біженці мають укласти договір про оренду та самостійно оплачувати житло, що дасть змогу податись на комплексну фінансову допомогу.

Соціальне житло

Житло надається безкоштовно на максимальний термін 150 днів із дати надання тимчасового захисту. Терміни проживання однієї й тієї ж особи в окремих місцях, включених до Реєстру, підсумовуються. Період безкоштовного проживання до набрання чинності Lex Ukraine V також враховується.

Якщо термін 150 днів вже вичерпано до набрання чинності Lex Ukrajina V або протягом 90 днів після цього, тоді залишається захисний термін 90 днів з дати набрання чинності Lex Ukrajina V. Тобто людина і після 150 днів може ще 90 днів проживати безкоштовно .

Зміни щодо соціального житла набули чинності з 1 квітня, тобто орієнтовно до кінця червня всі біженці, які не входять до категорії вразливих осіб, мають або домовитися за оплату житла, або знайти нове.

Після 150 днів біженці погоджують умови подальшого розміщення (наприклад, за оплату) чи шукають інше житло.

Ті, хто й надалі проживатиме в гуртожитках та оплачуватиме оренду самостійно, також може подаватися на комплексну фінансову допомогу.

Також у законі з'являється новий термін - "вразлива особа".

Категорія уразливих осіб Вразливі люди включають:

  • діти віком до 18 років;
  • студенти віком до 26 років;
  • особи, які доглядають дитину до 6 років;
  • вагітні жінки;
  • особи старше 65 років;
  • особи з інвалідністю та особи, які доглядають їх.

Вразливі особи мають право на подальше безкоштовне медичне страхування, безкоштовне житло та на фінансову допомогу у розмірі прожиткового мінімуму після 150 днів з моменту надання тимчасового захисту.