На сьогодні рахунки українців блокують співробітники банку лише у двох випадках. Такі заходи вживаються, якщо сума операцій є підозрілою або перевищує суму в 400 тисяч гривень. Про це розповів адвокат Дмитро Тарановський.

«Закон «Про легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом» давно діє. Справді, банк може заблокувати платіж, якщо його сума перевищує 400 тисяч гривень. Або в іншому випадку — якщо це є сумнівною інформацією, коли сума розбивається на кілька частин та здійснюються платежі. Найчастіше такі операції проводять державні банки», — каже юрист.

ОщадБанк. Фото: скриншот YouTube-видео
ОщадБанк. Фото: скриншот YouTube-видео

Водночас адвокат запевнив, що українцям не загрожують проблеми із податковою, оскільки для цього сума операцій має перевищувати 4 мільйони гривень.

«Для того, щоб розкрити інформацію для податкової, щоб вона вас оштрафувала, потрібне кримінальне провадження. І сума неоплаченого податку має становити більш ніж 4 мільйони гривень», — наголосив Тарнавський.

Популярні статті зараз

Інвесторів просто кинуть? Яка доля чекає на вкладників в елітні довгобуди "Саги Девелопмент" Андрія Вавриша

Старлінки, дрони Mavic, EcoFlow, РЕБи та критична медицина: БФ молодіжної ініціативи «Надія» з гуманітарною місією на Запорізькому напрямку

"Буча Комбуча" та "Збройні Сухарі України" зникнуть назавжди: знущання з символів нарешті припинять

Криза олійно-жирової галузі: чим загрожує українцям високий експорт соняшника

Все новости

Нагадаємо, з початку червня банки України повідомляють у Національний банк дані щодо карткових операцій своїх клієнтів щотижня. Звіти подаватимуться до 16:00 кожного понеділка і охоплюють минулий тиждень безготівкових платежів.

Дані будуть містити ім'я клієнта або назву підприємства, яке здійснило платіж.

Таким чином, податковій службі простіше відстежуватиме незаконне пересування коштів на рахунках громадян.