В Україні пройде перехід від солідарної пенсійної реформи до накопичувальної. Спочатку існуватиме змішана пенсійна система, а надалі відбудеться повний перехід. Таким чином, хто не робитиме внески, той може залишитися без нормальних пенсійних виплат. Про це повідомляє депутат Юрій Камельчук під час телемарафону.
Виходячи зі слів народного обранця, перехід з однієї систему до іншої не буде миттєвим. У планах уряду запровадити перехідний період. Таким чином, в Україні діятиме пенсійна реформа змішаного типу.
Народний обранець упевнений, що рішення про ведення накопичувальної системи досить запізніле і вводити її потрібно було набагато раніше, коли в країні виникли економічні передумови. А це було ще 2002 року.
Враховуючи всі обставини в країні, має діяти лише накопичувальна пенсійна реформа, а солідарна не повинна існувати. Тоді накопичені кошти, які «збиратимуть» самі працівники, не лежатимуть на рахунках власників мертвим вантажем, а будуть інвестовані в прибуткові проекти, що дозволить їм не знецінитися та зберегти купівельну спроможність.
«Приводи» за проституцію і керування авто під наркотиками. ЗМІ розповіли історію Віолети Зайнуліної-Вайсман
Не буде навіть меддопомоги: чоловіків поставили перед важким вибором
Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"
Вот это гибкость: Тина Кароль показала необычную позу в постели, Дан Балан оценил бы
На сьогодні громадяни, яким виповнилося 40 років, не встигне «збирати» достатню кількість коштів на накопичувальних рахунках, тоді як виплат за солідарною пенсією для них уже не буде.
Згідно із законопроектом, який був зареєстрований у квітні 2023 року, пенсійна реформа має запрацювати з 1 січня 2024 року та дозволить додатково відкладати гроші на старість українцям за рахунок в ЄСВ.
Також закон передбачає обов'язкову участь у накопичувальній системі всіх працюючих українців по досягненню ними 55 років, а також обов'язкову сплату роботодавцями пенсійних внесків за найманих робітників.