Економіка нашої держави переживає кризу через повномасштабну війну з російськими окупантами. Українцям повідомили, як можна зберегти свої гроші від інфляції. Названо чотири найкращі способи. Глава Асоціації українських банків Андрій Дубас повідомив, як можна вигідно вкласти кошти, щоб вони не знецінилися.

Депозитний рахунок у гривні

НБУ пропонує українцям привабливі відсоткові ставки за гривневими депозитами, а також може послабити деякі валютні обмеження. Аналітик порадив робити гривневі внески. Річний відсоток за ними – близько 20%. Він вважає, що це збереже гроші від наслідків інфляції та дозволить отримати невеликий додатковий дохід. Дубас відзначив постійний тренд на уповільнення знецінення грошей.

Гривны. Фото: скриншот YouTube-видео
Гривны. Фото: скриншот YouTube-видео

Валюта

Банкір нагадав про диверсифікацію ризиків та рекомендував частину грошей зберігати в іноземній валюті. Андрій Дубас висловив думку, що НБУ поступово відмовлятиметься від фіксування офіційного курсу долара і в перспективі Україна повернеться до плаваючого обмінного курсу

"Це абсолютно адекватні умови для нормальних держав не за умов війни", – пояснив експерт.

Популярні статті зараз

Боротьба з ворогами триває: у Борисполі зареєстрували петицію щодо звільнення секретаря міськради й екс-регіонала Байчаса

Загальна мобілізація та повістки: усі українці отримають електронний код, тепер не сховатися

Українці відповідатимуть за свої пенсії самі: Денис Шмигаль ошелешив пенсионерів

"Скандал у Сільпо": українець звинуватив мережу у торгівлі гуманітарною допомогою

Все новости

Доллар. Фото: скриншот Youtube-видео
Доллар. Фото: скриншот Youtube-видео

Військові облігації

За словами фахівця, військові облігації мають прибутковість 20,5%. Їх купівля допоможе зберегти власні гроші та державі загалом.

Золото

Відмінним інструментом залишається золото, яке за часів невизначеності завжди дорожчає. Нині воно коштує понад 2000 доларів за унцію.

Раніше Нацбанк прогнозував рівень інфляції на кінець року на рівні 18,6%, а зараз показник переглянули до 14,6%. Таким чином, ціни в країні підвищуватимуться не так швидко, як могли б.

Дубас вкказав на те, що інфляція має чіткий тренд на уповільнення. Він наголосив, що цілком можна розраховувати на гривню, щоб уберегти заощадження