Тарифи на електроенергію в Україні невдовзі зростуть, тому питання економії наразі дуже актуальне. Столичний постачальник YASNO нагадав користувачам, що встановивши двозонні лічильники вони щомісяця можуть заощаджувати на рахунках за електроенергію до 50%.

Двозонні лічильники, на відміну від звичайних, на своєму екрані послідовно відображають показання за тарифом "день", показання за тарифом "ніч", і загальний обсяг спожитої електроенергії. Нічний тариф, як відомо, дешевший. Він діє в години мінімального навантаження в енергосистемі з 23:00 до 7:00. За використану в цей час електроенергію побутові споживачі можуть сплачувати до половини від звичайного тарифу.

Электроэнергия. Фото: скриншот Youtube-видео
Электроэнергия. Фото: скриншот Youtube-видео

Тобто маючи двозонний лічильник можна суттєво економити. Для цього доведеться змістити роботу потужних електроприладів після 23:00. Ви можете вмикати у цей час обігрівач, бойлер, пральну та посудомийну машини, хлібопіч, мультиварку та інші прилади, які споживають у вас вдома найбільше електроенергії

Використання спеціальних програмованих розеток дозволить автоматично вмикати та вимикати побутову техніку у потрібний час. Все що для цього потрібно – під’єднати розетку до приладу та мережі і виставити відповідні години роботи.

Популярні статті зараз

Загальна мобілізація та повістки: усі українці отримають електронний код, тепер не сховатися

Ані Лорак таємно вийшла заміж: що відомо про шлюб зрадниці-запроданки

Паша "Мерседес" заявив, що нікуди не підуть з Лаври попри наказ: "Ми не намірені..."

"Главное, что я влезла в эсочку": звезда "1+1" Лидия Таран восхитила точеной фигуркой в ярком наряде

Все новости

Ще одна перевага двозонних лічильників - це те, що вони можуть автоматично передавати показники постачальнику завдяки системі комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ). Коли оператор системи розподілу встановлює такі лічильники у багатоквартирному будинку, то АСКОЕ встановлюється одночасно для усіх мешканців.

Якщо ж двозонний лічильник не підключений до АСКОЕ, тоді його власникам необхідно передавати показання самостійно за 2 дні до кінця місяця та протягом 3 днів наступного.