Внаслідок війни багато українських пенсіонерів змушені жити та працювати за кордоном. Однак багатьох цікавить, чи їх закордонні трудові стажі враховуватимуться при нарахуванні пенсії в Україні.

До прес-служби ПФУ надійшло питання від одного з читачів щодо зарахування стажу роботи за кордоном, зокрема в Естонії, до страхового стажу в Україні. Було пояснено, що цей стаж може бути врахований, але це залежить від країни, де працював пенсіонер.

«Моя жінка перебуває в Естонії у тимчасовому захисті. Офіційно працює. Чи може стаж роботи в Естонії віднести до страхового стажу в Україні?», — запитав чоловік.

пенсіонери
пенсіонери

Як зазначили у відомстві, згідно з домовленістю між Україною та Естонською Республікою в галузі соціального забезпечення, кожна країна розраховує пенсію на основі стажу, отриманого на її території.

Популярні статті зараз

Росіянин Олександр Галкін отримав український паспорт, а тепер краде зерно та торгує з окупантами

Українців жорстко каратимуть за балкони: штрафи шалені

Одіозного корупціонера Олександра Костюка хочуть призначити головним митником Закарпаття: ціна питання – 150 тисяч доларів

Геннадій Вацак: любитель московських попів придбав найдорожчу автівку під час війни

Все новости

Проте набутий стаж на території кожної з країн може враховуватися для визначення права на пенсію у разі відсутності необхідного страхового стажу.

Після проведення індексації у квітні 2023 року середній розмір пенсій в Україні зріс до 5238 гривень, за даними Пенсійного фонду України.

В даний час виплати становлять:

  • Понад 10 тисяч гривень одержують 9,9% пенсіонерів;
  • Від 5 тисяч гривень – 23,1%;
  • Від 4 до 5 тисяч гривень – 15,3%;
  • Від 3 до 4 тисяч гривень – 21,3%;
  • Від 2 до 3 тисяч гривень – 29,8%;
  • Менш ніж 2 тисячі гривень — 0,6%.