З 1 липня заплановано індексацію на 19,7% пенсійних виплат держслужбовцям, працівникам органів місцевого самоврядування, народним депутатам та науковцям.

Про це розповів голова правління Пенсійного фонду України Євген Капінус.

«Від 1 липня заплановано проведення індексації на 19,7% пенсій, призначених відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про статус народного депутата України», «Про наукову та науково-технічну» діяльності», - сказав Капінус.

Під індексацію підлягають виплати, призначені до 31 грудня 2022 року. За словами керівника фонду, під час кожної індексації пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», починаючи з березня 2019 року, обов'язково звіряється розмір пенсій колишніх держслужбовців із розміром пенсії, якби їм було призначено пенсію за цим Законом, а не Законом «Про державну службу».

Пенсия, фото: скриншот You Tube
Пенсия, фото: скриншот You Tube
Пенсия, фото: скриншот You Tube

Популярні статті зараз

Поляки на навчаннях задавили бронетехнікою своїх військових

Нова масова гуманітарна допомога: як отримати незалежно від статусу та місця проживання

Пенсіонери будуть задоволені? Кабмін ухвалив доленосне рішення про пенсійні посвідчення

"Скандал у Сільпо": українець звинуватив мережу у торгівлі гуманітарною допомогою

Все новости

І якщо розмір пенсії, призначеної за загальним законом, перевищить розмір пенсії держслужбовця, тоді людину автоматично, без додаткових відвідувань органів ПФУ, переводять на загальну пенсію.

«І дуже багато колишніх державних службовців уже отримують пенсію за Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», — наголосив Капінус.

Також він нагадав, що протягом 2023 року вже проведено кілька масових перерахунків пенсій. Зокрема, під час березневої індексації було перераховано пенсійні виплати 10,5 млн. українських пенсіонерів.