Український банк monobank попередив, що у зв'язку з новими змінами у законодавстві змушений повернути арешти, які знімалися під час дії воєнного стану. Це стосується близько 436 тисяч клієнтів.

Банкір пояснює, що причина набрання чинності законом №3048-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень та рішень інших органів під час дії військового стану».

Раніше діяла ухвала уряду, яка знімала арешти виконавчої служби на суму менше 100000 грн на час дії військового стану. Закон фактично скасовує норми, запроваджені документом Кабміну.

Карта monobank. Фото: скрин youtube
Карта monobank. Фото: скрин youtube

Закон №3048-IX (законопроект №8064) передбачає, що клієнти з арештами можуть користуватися сумою у розмірі двох мінімальних зарплат (станом на 9 травня – 13 400 грн.). Водночас це можливо за умови, що виконавець провадження передасть банку постанову на зняття арешту на суму двох мінімальних зарплат за одним із рахунків клієнта. Клієнт повинен самостійно звернутись до виконавця або запустити цей процес.

Популярні статті зараз

Поляки на навчаннях задавили бронетехнікою своїх військових

Росіянин Олександр Галкін отримав український паспорт, а тепер краде зерно та торгує з окупантами

Загальна мобілізація та повістки: усі українці отримають електронний код, тепер не сховатися

Паша "Мерседес" заявив, що нікуди не підуть з Лаври попри наказ: "Ми не намірені..."

Все новости

«Оскільки закон набув чинності, ми маємо повернути арешти, які знімали на час дії воєнного стану. Це стосується 436 тисяч наших клієнтів. Дуже шкода, але ми нічого не можемо з цим поробити. Усі банки його виконуватимуть», — зазначив Гороховський.

Наразі інші банки не уточнювали, як діятимуть після набрання чинності законом №3048-IX.