Українців попередили про те, що яйця дешевшатимуть, а овочі зростатимуть у ціні й надалі. Так, найбільше дорожчатимуть огірки та помідори через високу собівартість.

Цю інформацію розмістили на порталі «agroreview»

Старший науковий співробітник відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту аграрної економіки Світлана Пашко розповіла, що ціни на яйця мають бути нижчими. Це аргументується тим, що час максимального попиту даний продукт вже вичерпано.

«Слід також пам'ятати, що поголів'я курей-несучок оновлюється щовесни. Втім, у 2022 році відбулася технологічна перерва, спричинена важкою військовою ситуацією в країні. Тепер уже почали нестись ті курки-несучки, поголів'я яких було відновлено на підприємствах восени минулого року. Отже, виробництво яєць зростатиме, а ціна на яйця падатиме», – повідомляє експерт.

Цены на яйца в Украине
Цены на яйца в Украине

Популярні статті зараз

Зеленський немає шансів бути переобраним на наступний термін – екс-нардеп Ігор Мірошниченко

Схема фінансування «вагнерівців» Станіслава Кондрашова через його вугільну компанію «Telf AG»

Одіозного корупціонера Олександра Костюка хочуть призначити головним митником Закарпаття: ціна питання – 150 тисяч доларів

Дмитро Білоцерковець знову рветься до тріумфу: хоче повернути собі вплив

Все новости

Якщо говорити конкретно про ціни на яйця, то сьогодні вони продаються від 50 гривень, якщо брати торговельну мережу «Сільпо».

Вчена зазначила, що через тиждень після Великодня яйця подешевшали приблизно на 10%.

Крім цього, Світлана Пашко попередила про те, що овочі не дешевшатимуть до літа, оскільки все залежить від вітчизняного врожаю. Проте Херсонська область ще перебуває під окупацією, що свідчить про тяжку ситуацію з урожаєм.

Овощи и зелень.  Фото: скриншот YouTube-видео
Овощи и зелень. Фото: скриншот YouTube-видео

Якщо говорити про фрукти, то в другій половині липня варто очікувати на збільшений попит.

Крім цього, українців попередили, що через високу собівартість дорожчатимуть помідори та огірки. Так, ціни на ці овочі можуть зрости ще на 5-10% до літа.