Українці до 1 липня отримають квитанції для сплати податку на нерухомість. Платити потрібно за квартири площею від 60 квадратів та за будинки площею від 120 квадратів. Про це йдеться у повідомленні Державної податкової служби.

Ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від типу об'єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5 відсотка за 1 квадратний метр.

Оскільки у 2023 році податок нараховується за звітний 2022 рік, то ставка податку розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2022, яка становила 6 700 гривень (отже максимальна ставка за квадратний метр не може перевищувати 100,5 грн).

Так, наприклад, у фізичної особи з квартирою у Києві загальною площею 65 квадратних метрів. Сума податку розраховується як добуток загальної площі квартири, зменшеної на 60 кв. м та ставки податку, затвердженої рішенням Київської міської державної адміністрації. Зокрема, для квартир у Києві ставка податку становить 1,5 відсотка (90,0 грн. за метр квадратний).

Розрахунок суми податку:

(65-60) * 100,5 = 502,5 грн.

Популярні статті зараз

Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему

Осудженна шахрайка Миколюк Ольга і надалі веде небезпечний бізнес в гаражі.

"Кеш - це король: Микола Томенко поставив питання, коли ліквідують "маршрутну мафію" у Києві

"Божественная Катюша": заезда "Кухни" Кузнецова восхитила снимком с райского отдыха, Анна Кошмал оценила

Все новости

Довідково. За наявності у власності платника податку об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частина).