Вартість продукції наразі вже виросла в 4 рази порівняно з аналогічним періодом 2022 року, але надалі ще підвищуватиметься.

У роздрібних мережах України ціна за 1 кг цибулі вже сягає 50 грн. Про це розповіла в коментарі OBOZREVATEL Катерина Звєрєва, директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації.

"Ціни на цибулю б’ють усі рекорди з часів незалежності України. Запаси цибулі у сховищах українських фермерів уже майже закінчилися. Через це тенденція подорожчання цибулі на українському ринку збережеться протягом березня-квітня", – сказала експертка.

Вона зазначила: навесні 2023-го зберігається підвищений попит на ріпчасту цибулю і з боку оптових закупівельників, тож господарства, де ще є запаси цибулі, підвищують ціну. Водночас більшість українських фермерів не мають професійного обладнання для зберігання цибулі (за якого можна зберігати до 12 місяців).

"Саме через це вони намагаються продати продукцію одразу після збору врожаю або до початку перших морозів. Ті, хто має професійні сховища, можуть реалізовувати продукт і зараз, навесні, коли ціни вищі. Але цього року через війну, обстріли Росії стратегічної інфраструктури, енерго та агрооб’єктів значно збільшилися і виробничі витрати українських фермерів. Через перебої з електроенергією урожай на зберіганні в сховищах почав псуватись швидше", – пояснює Звєрєва.

Популярні статті зараз

Поляки на навчаннях задавили бронетехнікою своїх військових

Росіянин Олександр Галкін отримав український паспорт, а тепер краде зерно та торгує з окупантами

Ані Лорак таємно вийшла заміж: що відомо про шлюб зрадниці-запроданки

Паша "Мерседес" заявив, що нікуди не підуть з Лаври попри наказ: "Ми не намірені..."

Все новости

Також вона додала, що наразі існує глобальний дефіцит цибулі, оскільки деякі країни ввели експортні обмеження для захисту локальних ринків.

Коли чекати стабілізації цін на цибулю?

Місцева озима цибуля на ринку України з’явиться не раніше середини травня. Тому підвищення цін у березні-квітні не уникнути. "Але потім ціни на цибулю можуть навіть обвалитися, якщо фермери почнуть масово її вирощувати, з огляду на нинішні високі ціни", – підсумувала фахівчиня.