В Україні активно працюють над оптимізацією процедур загальнообов'язкової мобілізації та демобілізації воїнів у період військового стану.

Одним з ключових завдань є усунення конфліктних ситуацій, що часом виникають при врученні повісток, зокрема між співробітниками Територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки та особами, які підпадають під військовий обов'язок.

Зараз Верховна Рада зайнята розробкою нового значного законопроекту, як повідомив Федір Веніславський, народний депутат, член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, в інтерв'ю OBOZ.UA.

За його словами, в умовах воєнного стану країна зіткнулася з рядом складнощів, пов'язаних з мобілізацією. Ці питання ретельно обговорюються на засіданнях комітету, на яких постійно присутні представники ТЦК, що допомагають виявляти актуальні проблеми, пов’язані з процесом вручення повісток.

"Ми прагнемо удосконалити ці процедури, щоб уникнути конфліктних моментів, які час від часу виникають, а також заборонити будь-які зловживання під час мобілізації. Однак важливо розуміти, що кардинальних змін не передбачається", – зазначив Веніславський.

Популярні статті зараз

Борги з комуналки зламають життя мільйонів: заборони, арешти та конфіскації

Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"

"Рабочий на шахте, на стройке": звезда Instagram Анастасия Покрищук матерится не по-детски

Вся взъерошенная в экстремальном мини: Ани Лорак показала, какой шальной рокершой была в молодости

Все новости

Він додав, що депутати та представники сектора безпеки й оборони вже кілька місяців працюють над великим законопроектом, що включає два основні напрямки: соціальний захист військовослужбовців та удосконалення мобілізаційних процесів і проходження військової служби.

Щодо соціального захисту, Веніславський уточнив, передбачається систематизація питань, що стосуються відпусток військових, зокрема для тих, хто повернувся з полону чи має новонароджених дітей.

"Наприклад, планується ввести додаткову відпустку тривалістю 90 календарних днів із збереженням фінансових виплат для військовослужбовців, які були звільнені з полону, за винятком тих, хто відмовився від подальшої служби та бажає звільнитися", – пояснив народний депутат.